اینستاگرام نمایندگی فروش 1732 کرمان موتور

تجربه رانندگی با جک اس 5 - خودروبانک

1393-10-03 مقالات خودرو
تجربه رانندگی با جک اس 5 - خودروبانک
نظرات: 14

در ابتدا عرض میکنیم از تهیه کنندگان این گزارش و این تجربه متفاوت در سایت خودرو بانک تشکر ویژه ای داریم. خدا قوت.

احتمالاً نام جک j5 را شنیده اید. خودروی سدانی که با عرضه سطح خوبی از امکانات و گیربکس خودکار توانست لقب "ارزان ترین خودروی اتوماتیک بازار" را به خود اختصاص دهد و نام خود را بر سر زبان ها بیاندازد. جک (JAC) خودروساز قدیمی چینی است و از سال 1964 مشغول تولید است. این شرکت بیشتر به تولید کامیون های سبک معروف است و محصولاتش را به بیش از 100 کشور دنیا صادر می کند. در ایران نیز چند وقتی است که چند محصول این شرکت از سوی کرمان موتور، نماینده رسمی JAC در ایران، مانند j5‌ و یا J3 عرضه شده و حال نوبت به شاسی بلند جدیدی رسیده تا با چهره ای دگرگون شده و مدرن و چند برگ برنده به جنگ هموطنی های خود در بازار داخل برود و در این معرکه سخت، جنگ شدیدی را به راه بیندازد. جک S5 نام این سرباز تنومند جدید کرمان موتور است که می خواهد از اواخر سال جاری به این جنگ اعزام شود. در محدوده قیمتی S5، هم اکنون چندین شاسی بلند دیگر در حال رقابتی سنگین هستند و با این حمله جدید از سوی کرمان موتور ممکن است معادلات زیادی در این محدوده به هم بخورد و حتی S5 بتواند به کلی جای بعضی از گزینه های معروف و پرفروش در بازار را بگیرد.

شاید S5 را در نگاه اول یک شاسی بلند چینی دیگر در سطح باقی رقیبان ببینیم اما با نگاه کلی به طراحی این خودرو، سطح امکانات و تجهیزات بکار رفته، پیشرانه نصب شده و از همه مهم تر قیمت آن، شاید کمی اوضاع متفاوت شود و متوجه شویم که اینبار داستان متفاوتی در راه است و این خودرو بتواند چند لقب جدید بازار را همانند برادر کوچک خود یعنی جک j5، به همراه داشته باشد. در این موارد هم معمولاً گروه خودرو بانک بسیار کم صبر است و لذا سریعاً به جاده مخصوص رفتیم تا از نزدیک با جک S5 آشنا شده و تجربه ای با این تازه وارد چینی داشته باشیم.

طراحی

شاید در گذشته خودروهای چینی از نظر طراحی بسیار ناموزون بوده و می شد به راحتی لیستی از ایرادات را از طراحی و ظاهرشان گرفت. اما چینی ها بسیار خوب راه پیشرفت را پیموده و هم اکنون خودروهایی ساخته اند که اگرچه در بعضی از قسمت ها از خودروسازان بزرگ دنیا الهام گرفته باشند، اما در نهایت محصولی را روانه بازار کرده اند که می تواند به خوبی چشمان خریدار را به سوی خود جلب کند. جک S5 یکی از این نمونه هاست. در نمای کلی با یک شاسی بلند کوچک شهری سر و کار داریم که هماهنگی خوبی بین همه قسمت ها دیده می شود و در قسمت هایی سعی شده تا از طرح سیال گونه بعضی خودروسازان معروف دنیا استفاده شود.

 

تجربه رانندگی با جک اس 5 - خودروبانک

 

در نمای جلو اولین چیزی که به ذهن می رسد، شباهت S5 با هیوندای ix35 است و شاید حتی بعضی افراد که اهل خودرو نیستند در نگاه اول این دو را اشتباه بگیرند! ورودی هوای بزرگی در پایین سپر با خط های افقی قرار دارد و در بالای آن لوگوی JAC قرار گرفته که توسط دو خط کرومی احاطه شده است. چراغ های جلو کمی کشیده و حجیم هستند و در زیر آن ها دو مه شکن قرار داده شده که در بالای آن ها یک خط کرومی نیز قرار دارد.

 

تجربه رانندگی با جک اس 5 - خودروبانک

 

در نمای کناری سعی شده تا با استفاده از طراحی خوب برای شیشه ها، هارمونی خوبی با فرم چراغ ها و جلو پنجره بوجود آید. در قسمت پایین شیشه ها یک نوار کرومی قرار دارد که در انتها و با شیب تندی به خط بالایی می رسد.

همچنین در این زاویه خطی دیده می شود که از ابتدای درب جلو شروع شده و با امتداد از بالای دستگیره درب ها به چراغ عقب ختم می شود.

 

تجربه رانندگی با جک اس 5 - خودروبانک

 

رینگ های استفاده شده روی S5 از نوع 17 اینچی آلومینیومی 5 پره اسپرت است و می توان از بین پره ها ترمزهای آن را مشاهده کرد که در جلو و عقب دیسکی هستند.

 

تجربه رانندگی با جک اس 5 - خودروبانک

 

نمای عقب و فرم چراغ ها ابتدا بیننده را به یاد محصولات آئودی می اندازد. یک خط افقی مستقیم از دو چراغ را به یکدیگر متصل کرده است. همچنین کناره های بیرونی دو چراغ نیز خطی قرار دارد که امتداد آن در پایین درب صندوق می گذرد.

 

تجربه رانندگی با جک اس 5 - خودروبانک

 

در پایین چراغ قرمز ترمز دو خط سفید وجود دارد که در حقیقت چراغ های راهنما هستند و چراغ سفید رنگ دنده عقب در دو طرف پایین سپر قرار دارد. یکی از جذاب ترین موضوع‌هایی که در نمای عقب جلب توجه می‌کند، دو خروجی اگزوز است که نمای اسپرت‌گونه‌ای را ایجاد کرده و این فرم دوگانه خروجی اگزوز در شاسی‌بلندهای شهری تا 200 میلیون تومانی با موتورهای 2.5 لیتری مانند هیوندای توسان و یا کیا اسپورتج نیز دیده نمی‌شود.

در کل باید به طراحی S5 نمره قبولی را داد و باید گفت که با وجود تمامی الهاماتی که در طراحی این خودرو از بزرگان خودروسازی جهان گرفته شده، ولی در این رده قیمتی نمی‌توان خودروی شاسی‌بلند جذابی را در این حد پیدا کرد و جک S5 به خوبی می‌تواند نظر مشتریان بالقوه خود را معطوف خود کند.

 

کابین و امکانات

 

کلید را برداشته و وارد کابین S5 می‌شویم. ابتدا دسته دنده‌ای نظرمان را جلب می‌کند که بر روی آن فرم قرار گیری 6 دنده نشان داده شده است که این موضوع برای یک خودرویی در این بازه قیمتی جالب به نظر می‌رسد. همچنین قرارگیری دنده عقب این خودرو در بالا سمت چپ دنده است که می‌توان با کشیدن شاسی زیر دسته دنده به این قسمت رفت و این قرارگیری ما را به یاد اپل کورساهای 94 می‌اندازد و برای خود متفاوت و جذاب است.

 

تجربه رانندگی با جک اس 5 - خودروبانک

 

غربیلک فرمان همانند جک j5 اتوماتیک سه پره است و کیلومتر شمار پشت غربیلک ما را به یاد طراحی هیوندای ix35 می‌اندازد. در سمت راست، کیلومتر شمار قرار دارد که روی آن به صورت دیجیتالی میزان بنزین داخل باک 55 لیتری را نشان می‌دهد و در سمت چپ، دور شمار موتور قرار دارد که طراحی این قسمت نیز بسیار خوب و همانند هیوندای آزرا است. بین این دو نیز اطلاعاتی نظیر میزان مسافت باقیمانده تا سوخت‌گیری بعدی و یا میزان مسافت طی شده توسط خودرو نیز نشان داده می‌شود.

 

تجربه رانندگی با جک اس 5 - خودروبانک

 

در سمت چپ فرمان و روی کنسول چند کلید قرار دارد که می‌توان به کمک آن‌ها آینه‌های جانبی را تنظیم و یا به صورت برقی جمع کرد. این آینه‌ها به گرمکن نیز مجهز هستند. همچنین در این قسمت می‌توان ارتفاع چراغ‌ها را تنظیم کرد و با دیگر کلید می‌توان نور پشت صفحه را کم و یا زیاد کرد. 

 

تجربه رانندگی با جک اس 5 - خودروبانک

 

در وسط کنسول میانی یک صفحه نمایش لمسی قرار دارد که می‌توان از طریق بلوتوث نیز به آن وصل شد و با استفاده از 6 بلندگوی بکار رفته داخل کابین از صدای آن لذت برد. همچنین به کمک کلیدهای کنترلی روی غربیلک می‌توان سیستم صوتی را تنظیم کرد.

 

تجربه رانندگی با جک اس 5 - خودروبانک

 

در پایین سیستم صوتی، سیستم خودکار تهویه مطبوع قرار گرفته که اگرچه به صورت دوگانه نیست ولی به صورت برقی کار می‌کند و استفاده از آن بسیار راحت است.

 

تجربه رانندگی با جک اس 5 - خودروبانک

 

در پایین کنسول میانی و در بالای خروجی USB و خروجی پاور 12 ولتی، دو کلید قرار دارد که می‌توان سیستم‌های پایداری الکترونیکی ESP و کنترل سرعت خودرو در سرپایینی و ایستایی در سربالایی (HDC و HAC) را فعال و غیرفعال کرد. به کمک HAC اگر در سربالایی باشید و پا را از روی کلاچ بردارید، خودرو به عقب نمی‌رود و فرصت کافی برای نیم‌کلاچ خواهید داشت. البته به غیر از این سیستم‌ها روی این چینی تازه‌وارد سیستم ترمز ضد قفل ABS، سیستم ترمز اضطراری EBA، سیستم توزیع الکترونیکی نیروی ترمز EBD و سیستم کنترل کشش TCS نیز نصب شده است.

روی صفحه کیلومتر شمار چراغ زرد رنگ TPMS روشن است که مخفف Tire Pressure Monitoring System است و در صورتیکه باد لاستیک‌ها کم باشد از طریق این چراغ به راننده هشدار داده می‌شود.

 

تجربه رانندگی با جک اس 5 - خودروبانک

 

روی سقف یک سانروف دو حالته قرار دارد. روکش صندلی‌های خودروی ما از نوع پارچه‌ای بود و از دو رنگ مشکی و نارنجی در آن استفاده شده بود ولی در کاتالوگی که کرمان موتور منتشر کرده گفته شده که قرار است روکش صندلی‌ها چرمی باشند.

 

تجربه رانندگی با جک اس 5 - خودروبانک

 

از دیگر امکاناتی که روی این خودرو نصب شده می‌توانیم به سیستم سنسور نور اشاره کنیم که به کمک آن چراغ‌ها با توجه به نور محیط به صورت خودکار روشن و خاموش می‌شود. همچنین زیر درپوش موتور کاور قرار داده شده تا صدای کمتری به داخل نفوذ کند.

به صندلی‌های عقب نیز می‌رویم تا فضای پا را برای این قسمت بررسی کنیم. S5 با فاصله بین دو محور 2645 میلیمتر یعنی کمی بیشتر از هیوندای ix35 فضای بسیار خوبی را برای سرنشینان عقب فراهم کرده و حتی عکاس ما با قد 185 سانتیمتر مشکلی برای نشستن، سوار و یا پیاده شدن نداشت.

 

تجربه رانندگی با جک اس 5 - خودروبانک

 

 

تجربه رانندگی

 

قصد داریم خودرو را روشن کنیم و عملکرد آن را بررسی کنیم. در این خودرو برای روشن شدن موتور باید همزمان کلاچ و ترمز را فشار دهید وگرنه پیشرانه استارت نمی‌خورد و این باعث می‌شود که هیچ زمان در دنده، خودرو روشن نشود. اولین چیزی که به محض استارت زدن موجب رضایت راننده می‌شود حرکت عقربه‌های پشت فرمان با سرعتی آرام تا انتهای محدوده خود همانند خودروهای معروفی مثل رنو کولیوس، کیا اپتیما و یا سوپر اسپرت‌هایی مثل مرسدس‌بنز GT است. 

بگذارید در مورد یکی از مهم‌ترین برگ برنده‌های جک S5 یعنی پیشرانه آن بگوییم. S5 به یک موتور 4 سیلندر 16 سوپاپه 2 لیتری از نوع DOHC مجهز شده که دقیقاً 1997 سی‌سی حجم دارد. اما این تمام ماجرا نیست و روی آن یک سیستم پرخوران توربوشارژ نیز نصب شده که به کمک آن می‌تواند حداکثر 174 اسب‌بخار در 5200 دور در دقیقه و 235 نیوتن‌متر در بین 2000 تا 4000 دور در دقیقه را تولید کند. اگر به شاسی‌بلندهای شهری معروف بازار یعنی هیوندای توسان و یا کیا اسپورتج نگاهی بیندازید، متوجه می‌شوید که آن‌ها نیز تقریباً همین میزان اسب‌بخار و گشتاور را تولید می‌کنند البته با موتور 2.4 لیتری یعنی به زبانی دیگر با جک S5 همان نیروی تولید شده توسط توسان و اسپورتج زیر پاهای شما آماده خدمت‌رسانی خواهند بود.

 

تجربه رانندگی با جک اس 5 - خودروبانک

 

ترمز دستی را پایین کشیده و شروع به حرکت می‌کنیم. موضوع بسیاری خوبی در شروع حرکت باعث رضایت ما شد، فرمان بسیار نرم جک S5 بود. این نرمی به لطف سیستم چرخ دنده‌ای با کمک برقی Servometer میسر شده و به راحتی می‌توانید به کمک آن رینگ‌های 17 اینچی آن را بچرخانید.

تمامی نیروی تولید شده توسط موتور این خودرو به چرخ‌های جلو منتقل می‌شود و خبری از سیستم چهارچرخ متحرک (4WD) نیست که شاید آفرود سواران را ناامید کند. این سیستم باعث می‌شود که جک S5 را به عنوان یک شاسی‌بلند شهری معرفی کنیم و شاید آنچنان برای آفرود مناسب نباشد.

البته همین که تمامی این نیرو به چرخ‌های جلو منتقل می‌شود باعث شده تا بسیار راحت بتوان با فشردن پدال گاز و به کار انداختن توربوشارژر، هرزگردی (تیک آف) کرد که احتمالاً بعضی جوانان را بسیار راضی نگه دارد.

 

تجربه رانندگی با جک اس 5 - خودروبانک

 

دید خوبی نسبت به اطراف وجود دارد و در عقب سنسور پارک قرار گرفته اما خبری از دوربین عقب برای این خودرو نیست و شاید هنگام پارک کردن باید کمی حواستان را جمع کنید. همانطورکه در عکس‌ها می‌بینید، روی مدل آزمایشی ما در جلو سنسور پارک قرار داده شده اما نسخه‌ای که قرار است در نهایت به دست مشتری برسد فاقد سنسور پارک در جلو است و تنها نمونه آزمایشی دارای این سنسور بود.

از نظر راحتی و ضربات وارد شده به کابین، جک S5 در وضعیت خوبی قرار دارد. این ضربات از طریق فنرهای حلقوی با ستون مک فرسون در جلو و سیستم تعلیق مستقل در عقب جذب می‌شوند.

جک S5 اگرچه تقریباً هم وزن هیوندای توسان است اما با 1680 میلیمتر ارتفاع کمی از آن قدبلندتر است و با 1840 میلیمتر عرض و 4475 طول از آن عریض‌تر و طویل‌تر است.

 

تجربه رانندگی با جک اس 5 - خودروبانک

 

از نظر میزان آلایندگی تولید شده، این خودرو در شرایط خوبی قرار دارد و با سیستم EOBD نصب شده روی آن توانسته استاندارد یورو 5 را بدست بیاورد.

 

قیمت و نتیجه‌گیری

 

به نتیجه‌گیری و اعلام قیمت S5 می‌رسیم و قصد داریم دومین برگ برنده S5 را رو کنیم. قیمت مصوب اعلام شده توسط کرمان موتور برای این خودرو 73 میلیون و 900 هزار تومان است و هم‌اکنون این شرکت مشغول پیش فروش S5 می‌باشد.

در کل باید بگوییم که جک S5 یک شاسی‌بلند کوچک شهری است که دارای موتور بسیار قدرتمندی در محدوده قیمتی خود است و از نظر سطح امکانات و تجهیزات کاملاً راضی کننده می‌باشد. ممکن است عدم استفاده از گیربکس خودکار و یا سیستم چهارچرخ متحرک باعث گلایه بعضی بشود اما باید توجه داشت که نسبت به قیمت پرداختی و با توجه به شرایط بازار، جک S5 را می‌توانیم به عنوان گزینه مناسبی برای شاسی‌بلند دوستانی بدانیم بودجه آن‌ها 70 تا 80 میلیون تومان است و استفاده شهری از خودروی خود دارند و قصد دارند علاوه بر جثه بزرگ، یک موتور همیشه آماده و قوی را در زیر پای خود داشته باشند.

در انتها از شرکت کرمان موتور تشکر می‌کنیم که همکاری لازم برای انجام این تست را فراهم کردند.

 

نوشته: محسن آل طه

عکس: کاظم احمدی نیا

 

14 نظر

شما هم می‌توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

 • سواره

  سواره (مهمان)

  1395-03-28
  سلام لطفن تو گروه اس5اتومات ادم کنید09333978118
 • مدیریت

  نمایندگی مجاز 1732 کرمان موتور (مدیریت نمایندگی)

  1394-02-23
  نقل قول کردن : علی
  با سلام خدمت محترم جناب یعقوبیان با توجه به زیبای این خودرو لطفا اطلاع رسانی بفرمائید
  سیستم انتقال هوا به صندلیهای عقب بسیار نا مناسب بود با توجه به جک جی 5 حیف نیست
  سیستم انتقال هوا جک اس 5 به این صورت باشد لاعقل در کنسول وسط صندلی جلو تعبیه میشد


  علی آقا
  با سلام
  ممنون از پیشنهاد شما.
  حتما به مسئولین تولید منتقل خواهد شد.

  درود بر شما
 • علی

  علی (مهمان)

  1394-02-23
  با سلام خدمت محترم جناب یعقوبیان با توجه به زیبای این خودرو لطفا اطلاع رسانی بفرمائید
  سیستم انتقال هوا به صندلیهای عقب بسیار نا مناسب بود با توجه به جک جی 5 حیف نیست
  سیستم انتقال هوا جک اس 5 به این صورت باشد لاعقل در کنسول وسط صندلی جلو تعبیه میشد
 • مدیریت

  نمایندگی مجاز 1732 کرمان موتور (مدیریت نمایندگی)

  1394-02-16
  دوستان و همراهان گرامی
  دعوتنامه های تکمیل وجه تحویل خرداد ماه (بجز طرح 50-50 ) صادر شده است.
  جهت تکمیل وجه به نمایندگی محل ثبت نام مراجعه فرمایید.
 • مدیریت

  نمایندگی مجاز 1732 کرمان موتور (مدیریت نمایندگی)

  1394-01-26
  نقل قول کردن : محمدرضا
  با سلام

  آیا تریم خودرو s5 که در بازار ایران عرضه میشود نیز مشکی و نارنجی هست؟
  اگر غیر از این است لطفا تصاویر داخل خودرویی که در بازار ایران عرضه میشود را قرار دهید.
  با تشکر


  آقا محمد رضا
  با سلام
  خیر تریم داخل کاملا مشکی است.
  در چند روز آینده عکسها آپلود می شود.

  درود بر شما
 • مدیریت

  نمایندگی مجاز 1732 کرمان موتور (مدیریت نمایندگی)

  1394-01-26
  نقل قول کردن : محمد
  با سلام لطفا بفرمائیدجهت انتقال هوا به صندلیهای عقب پیش بینی لازم صورت گرفته اگر هست عکسشو تو سایتتون بزارید


  آقا محمد
  با سلام
  بله دریچه های هوا زیر صندلی های جلو تعبیه شده است.
 • محمد

  محمد (مهمان)

  1394-01-26
  با سلام لطفا بفرمائیدجهت انتقال هوا به صندلیهای عقب پیش بینی لازم صورت گرفته اگر هست عکسشو تو سایتتون بزارید
 • محمدرضا

  محمدرضا (مهمان)

  1393-12-27
  با سلام

  آیا تریم خودرو s5 که در بازار ایران عرضه میشود نیز مشکی و نارنجی هست؟
  اگر غیر از این است لطفا تصاویر داخل خودرویی که در بازار ایران عرضه میشود را قرار دهید.
  با تشکر
 • مدیریت

  نمایندگی مجاز 1732 کرمان موتور (مدیریت نمایندگی)

  1393-12-04
  نقل قول کردن : حمید رضا
  با سلام می خواستم بدانم s5 به لحاظ نرمی و کمک فنرهایش مشابه ix35 است یا خیر؟
  متشکرم


  آقا حمید رضا
  با سلام
  سیستم تعلیق هیوندا بهتر است.
 • مدیریت

  نمایندگی مجاز 1732 کرمان موتور (مدیریت نمایندگی)

  1393-12-04
  نقل قول کردن : جواد
  سلام و تشکر از راهنمایی ارزشمندتون چندتا سوال دارم مقدور باشه بنحو مقتضی جواب بگیرم
  اول اینکه وضعیت سیستم تعلیق اون با توجه به وضعیت بسیار بد خیابان و جاده های ما منسبه یا نه؟
  دوم اینکه سر و صدای داخل کابین به توجه به قدرت بالای موتور و سیستم توربو شارژ قابل تحمله یا نه؟
  سوم اینکه در کاتالوگ نوشته " متعلقات ذکر شده بدون اطلاع قبلی قابل تغییر است " یعنی چی؟ یعنی شرکت اجازه داره بدون توافق تغییرات بده و از اپشنهای اعلامی کم بکنه؟
  چهارم اینکه قرار بود اسفند ماه این ماشین تحویل نمایندگیها بشه ظاهرا خبری نیست. درسته؟
  ممنون میشم اگه هماهنگی اعلام پاسخ را داشته باشین.


  آقا جواد
  با سلام
  در تمام خودرو های شاسی بلند،نسبت به خودرو های سواری کوبش بیشتر و خودرو خشک تر است.ولی طبق تجربه که با این خودرو داشتم،سیستم تعلیق در حد خوب و مناسبی است.
  صدای زیادی داخل اتاق نمی آید.
  تغییرات در آپشنها و پلت فرم خودرو نیست و این تغییرات در برخی موارد و بطور مثال رنگ تریم داخل می تواند باشد.
  دعوتنامه های اسفند صادر شده و مشغول تکمیل وجه هستیم.

  شاد باشید
 • جواد

  جواد (مهمان)

  1393-12-03
  سلام و تشکر از راهنمایی ارزشمندتون چندتا سوال دارم مقدور باشه بنحو مقتضی جواب بگیرم
  اول اینکه وضعیت سیستم تعلیق اون با توجه به وضعیت بسیار بد خیابان و جاده های ما منسبه یا نه؟
  دوم اینکه سر و صدای داخل کابین به توجه به قدرت بالای موتور و سیستم توربو شارژ قابل تحمله یا نه؟
  سوم اینکه در کاتالوگ نوشته " متعلقات ذکر شده بدون اطلاع قبلی قابل تغییر است " یعنی چی؟ یعنی شرکت اجازه داره بدون توافق تغییرات بده و از اپشنهای اعلامی کم بکنه؟
  چهارم اینکه قرار بود اسفند ماه این ماشین تحویل نمایندگیها بشه ظاهرا خبری نیست. درسته؟
  ممنون میشم اگه هماهنگی اعلام پاسخ را داشته باشین.
 • حمید رضا

  حمید رضا (مهمان)

  1393-11-07
  با سلام می خواستم بدانم s5 به لحاظ نرمی و کمک فنرهایش مشابه ix35 است یا خیر؟
  متشکرم
 • مدیریت

  نمایندگی مجاز 1732 کرمان موتور (مدیریت نمایندگی)

  1393-10-06
  نقل قول کردن : abolfazl
  با سلام و تشکر از شما که به سوالات ما جواب میدین

  میخواستم بدونم چرا شیشه ی سان روف رو از از حالت آنتی رفلکس درآوردن و به جاش زیر شیشه سان روف یه رو کش گذاشتن که مانع عبور نور بشه؟؟؟!

  لذت استفاده از سان روف به اینه که بدون اینکه نور اذیتت کنه بتونی از پشت شیشه به سمت آسمان نگاه کنی.
  من از عکسایی که تو سایت گذاشته بودین دیدم نور آفتاب از شیشه عبور کرده


  خدا وکیلی اگه آنتی رفلکس رو از شیشه حذف کردن
  بهشون اطلاع بدین این مشکلو حل کنن.با تشکر.


  آقا ابوالفضل
  با سلام
  چیزی حذف نشده است.و شیشه سانروف سان سیلک است.
 • abolfazl

  abolfazl (مهمان)

  1393-10-04
  با سلام و تشکر از شما که به سوالات ما جواب میدین

  میخواستم بدونم چرا شیشه ی سان روف رو از از حالت آنتی رفلکس درآوردن و به جاش زیر شیشه سان روف یه رو کش گذاشتن که مانع عبور نور بشه؟؟؟!

  لذت استفاده از سان روف به اینه که بدون اینکه نور اذیتت کنه بتونی از پشت شیشه به سمت آسمان نگاه کنی.
  من از عکسایی که تو سایت گذاشته بودین دیدم نور آفتاب از شیشه عبور کرده


  خدا وکیلی اگه آنتی رفلکس رو از شیشه حذف کردن
  بهشون اطلاع بدین این مشکلو حل کنن.با تشکر.