مقالات خودرو

مقایسه جی 5 اتوماتیک و کیا سراتو 1600 اتوماتیک

مقایسه جی 5 اتوماتیک و کیا سراتو 1600 اتوماتیک
پنج شنبه 19 تیر 1399 ساعت 15:32

با سلام خدمت دوستان


خب من هم تحویل شهریور بودم که بالاخره دیروز ماشینو از کرمان موتور تحویل گرفتم. کیلومتر 16 جاده مخصوص کرج که برخورد کرمان موتوری ها بسیار خوب بود و خیلی راحت و بدون مشکل ماشین رو تحویل دادند. اول از همه بگم که همونجا دادم سینی زیر موتور رو برای ماشین گذاشتند و 170 هزار تومن ناقابل هزینش شد. ماشین رنگش خاکستری خورده ولی بیشتر به مشکی متالیک میزنه تا خاکستری!!خب اولین بار که سوار ماشین شدم زیبایی داشبورد و طراحی اون چشممو گرفت و چون قبلا سراتو 2012 - 1600 سی سی اتوماتیک داشتم الان میتونم مقایسه خوبی از این دو ماشین داشته باشم. دیروز از کیلیومتر 16 جاده مخصوص کرج تا نزدیکای درکه با ماشین اومدم که به نظرم ماشین به نسبت قیمتش واقعا عالی هست و هیچ مشکلی نداشت.

 

کیا سراتو 1600کیا سراتو 1600

j5 اتوماتیکj5 اتوماتیک

-کیفیت داشبورد و ادوات داخلی ماشین و مونتاژ اون در مقایسه با سراتو کمی تا مقداری پایین تر بود مثلا اگه به سراتو نمره 10 از 10 بدیم به جک ج فایو باید 6.5 داد و به ریو 5.5
-سیستم تعلیق و نرمی فرمون و کلا نرمی ماشین در مقایسه با سراتو که ماشین بسیار خشکی هست واقعا و کاملا مشخص بود. جک ماشین بسیار نرم و راحتی هست و فرمونش شاید دو برابر از سراتو نرمتره
-از نظر جاداری و فضای سرنشینان باز هم به نظرم جک جادار تر از سراتو اومد. البته صندوق سراتو به نظرم کمی بزرگتر بود.
-صندلی های سراتو تا حدودی راحت تر از جک بود و به قول معروف راننده رو کاملا در بر می گرفت.
-از نظر شتاب و کشش ماشین به نظرم هر دو ماشین تقریبا با هم عملکرد برابری دارند البته جک کمی پرقدرت تر به نظر می امد. با وجود اینکه سراتو 1600 سی سی و 124 اسب بخار توان دارد ولی به لطف گیرباکس شش دنده و هوشمندش تونسته 20 اسب و 200 سی سی حجم موتور کمتر رو تا حدودی جبران کنه.(گیربکس 4 دنده جک به نظرم مشکل حادی نداشت و این مشکلی که دوستان درباره شروع مجدد تو سربالایی مشکل دارند به نظرم باید کمی بیشتر پدال گاز رو فشار بدند تا ماشین با قدرت بالا بیاد. من نمیگم گیربکس این ماشین خیلی هوشمند هست ولی بنظرم اصلا مشکلی در دنده عوض کردن نداشت و درست مثل سراتو میل به عوض کردن دنده بعلت کمتر کردن مصرف سوخت داشته و وقتی پا رو از رو پدال گاز بر میداشتم ماشین سریع میرفت رو دنده چهار درست مثل سراتو که رو دنده 6 میرفت.)
-صدای موتور ماشین بسیار دل نشین و قدرتمند و بم بود که خیلی خوش صدا تر از سراتو بود.
-کولر ماشین رو هم در کل مسیر تست کردم و به نظرم مشکلی نداشت! درست مثل ریو و سراتو بود.
-صدای موتور خیلی داخل نمیامد و از نظر عایق کاری عملکرد خوبی داشت. کمی بهتر از سراتو!! 
-سیستم صوتی ماشین کیفیت پایین تری از سراتو داشت ولی در کل خوب بود و من کاملا راضی هستم.
-مصرف سوخت ماشین رو هنوز محاسبه نکردم و بعدا نتیجه رو در مقایسه با سراتو اعلام میکنم. الان بگم که سراتو 1600 سی سی اتومات بنده مصرف شهریش 9.5 الی 10 و جاده 7.5 الی 8 بود بعد از 12000 کارکرد. اون اوایل مصرف شهری سراتو به صدی 13 هم میرسید به علت صفر بودن..
-ترمز های ماشین عملکرد قابل قبولی داشت ولی ضعیف تر از سراتو بود. در کل ترمز های ماشین متوسط رو به بالا بود. حالا شاید رفته رفته عملکردشان بعد از آب بندی بهتر بشه!
-کیفیت رنگ ماشین در مقابل سراتو حرفی برای گفتن نداشت!!
-کیفیت مونتاژ کرمان موتور هم به نظرم بهتر از سایپا و ایران خودرو اومد .
-آینه های بغل بسیار عالی و بزرگ و مطمعن بودند ولی آینه عقب خیر. کلا دید ماشین از عقب خوب نبود ولی با این حال از سراتو دید عقب بهتری داشت.
- فرمون ماشین به نظرم خیلی سمت چپ بود و این یکی از ایرادهای این ماشین میتونه باشه.
-یکی دیگه از ایراداتی که توی ذوق میزد نداشتن چراغ روی گلیدهای شیشه بالابر بود که با توجه به تریم مشکی بودن ماشین توی شب تو پارکینگ باید با لمس و حدس و حس ششم و ... کلید ها رو پیدا میکردم.

 

این مطلب اقتباس از سایت تیونینگ تاک می باشد. که توسط کاربر عزیز جناب آقای بهزاد خسرویان در سایت ثبت گردیده است.

34دیدگاه