اینستاگرام نمایندگی فروش 1732 کرمان موتور

با چانگان CS35 فیس لیفت آشنا شوید

1398-07-21 مقالات خودرو

کمپانی «چانگان» چین با وجود معرفی و عرضه «CS35 پلاس»، همچنان نمونه ساده این کراس اوور جمع و جور را در بازارهای مختلف به فروش می رساند. اما چند وقتی است که فیس لیفتی را برای CS35 عادی در نظر گرفته است.

در برخی بازارها چانگان CS35 پلاس به عنوان نسل جدید این کراس اوور چینی شناخته می شود و جایگزین CS35 موجود در بازار ایران شده است. اما در تعدادی از بازارهای هدف چانگان، CS35 مشابه به بازار ایران عرضه می شود و نمونه جدید نیز با پسوند «پلاس» و اختلاف قیمت حدود 10 درصد بیشتر به فروش می رسد.
اما چانگان CS35 اولیه نیز چند وقتی است که با ظاهر فیس لیفت در اکثر بازارها عرضه می شود و شاهد هستیم که با حفظ اصول کلی، تغییرات برای به روز رسانی در این کراس اوور کوچک رخ داده است. با این وجود شرکت سایپا همچنان نمونه قبلی CS35 را در کاشان مونتاژ می کند و گویا فعلا خبری از آغاز تولید نمونه فیس لیفت نخواهد بود.
چانگان CS35 فیس لیفت در بحث نمای بیرونی تفاوت خاصی نسبت به نسخه موجود در بازار ایران ندارد و بیشتر تغییرات در گرافیک چراغ هایش اتفاق افتاده است. کاسه چراغ جلو و عقب CS35 نور پردازی جدیدی را به خود دیده اند و از سویی چراغ روشنایی روز از پایین سپر جلو حذف شده و به داخل کاسه چراغ نیز آمده است. سپرهای جلو و عقب هم تغییر کرده و خطوط به روزتری بر روی این قطعات بیرونی دیده می شود. کمپانی چانگان در کنار این تغییرات، رینگ های جدیدی را هم برای CS35 فیس لیفت معرفی کرده تا ظاهر این خودرو نسبت به گذشته با تفاوت های بیشتری دیده شود.
در بحث نمای داخلی شاهد هستیم که چانگان CS35 فیس لیفت نسبت به گذشته کاملا متحول شده و میزبان بیشترین تغییرات در داخل خودرو بوده است. داشبورد، رو دری ها، ترتیب قرارگیری دکمه ها و تریم داخلی از جمله بخش هایی است که در چانگان CS35 فیس لیفت به طور کامل تغییر کرده و به روز شده است.

سیستم تهویه CS35 فیس لیفت مانند گذشته دستی الکتریکی بوده و تنها پنل و ظاهر آن به روز شده است. همچنین نمایشگر جدیدی بر روی این خودرو نصب شده که البته در گذشته به صورت فابریک در بسیاری از بازارها از جمله ایران عرضه نشده است. دکمه های تنظیمات کروز کنترل به زیر فرمان منتقل شده و محل دکمه های کروز کنترل قبلی به تنظیمات بیشتر سیستم صوتی و تصویری اختصاص پیدا کرده است. امکان سفارش گذاری استارت دکمه ای، سیستم کنترل پایداری، سیستم کنترل شروع حرکت در سربالایی و چند آپشن دیگر در نمونه فیس لیفت CS35 فراهم شده است.


در بحث فنی چانگان CS35 فیس لیفت تفاوتی با نمونه قبلی ندارد و همچنان با پیشرانه 16 لیتری 113 تا 125 اسب بخار عرضه می شود. جعبه دنده 5 سرعته دستی و یا 4 سرعته اتوماتیک نیز توان این پیشرانه کم حجم را به چرخ های جلو CS35 فیس لیفت می رساند. البته که کمپانی سازنده، در چانگان CS35 پلاس پیشرانه بهینه تری را معرفی کرده و جعبه دنده اتوماتیک 6 سرعته را برای آن در نظر گرفته است.
در چانگان CS35 فیس لیفت فول آپشن امکاناتی نظیر 4 کیسه هوا، استارت دکمه ای، سیستم کنترل پایداری، رینگ 17 اینچی آلومینیومی، فرمان کمکی برقی، سنسور نور، چراغ روشنایی روز، سیستم کنترل شروع حرکت در سربالایی، کروز کنترل، فرمان بر صوتی، آینه تاشو برقی، سانروف، نمایشگر لمسی، دوربین و سنسور عقب، دوربین زیر آینه شاگرد، سیستم تهویه الکتریکی دستی با نمایشگر مجزا، تریم داخلی دو رنگ، بلوتوث، کامپیوتر سفر و… دیده می شود.
بر اساس اطلاعات به دست آمده با توجه به اضافه شدن برخی امکانات به نمونه فیس لیفت چانگان CS35، اختلاف قیمت کمتر از 35 درصد نسبت به نمونه قبلی (نسخه موجود در بازار ایران) اتفاق افتاده است.

 

شما هم می‌توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.