اینستاگرام نمایندگی فروش 1732 کرمان موتور

از دادوستدهای قولنامه ای خودرو پرهیز کنید

1398-10-04 اخبار خودرو
از دادوستدهای قولنامه ای خودرو پرهیز کنید

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی فرماندهی انتظامی استان مرکزی گفت: به منظور پیشگیری از مشکلات بعدی، شهروندان در هنگام خرید و فروش خودرو از داد و ستد قولنامه ای و وکالتی خودداری کرده و حتما نسبت به تعویض پلاک خودروی خود اقدام کنند.

به گزارش ایسنا، براساس اعلام پلیس، سرهنگ “سیدعلی حسینی” در این‌باره گفت: نکته ای که در برخی از خرید و فروش های وسیله نقلیه مورد توجه قرار نمی گیرد، بسنده کردن به قولنامه یا وکالت‌نامه های تنظیمی در این خصوص است.

این مقام مسئول با تاکید بر ضرورت اتمام معامله و تعویض پلاک و سیر مراحل قانونی خاطرنشان کرد:‌ عدم تکمیل معامله و انجام مراحل لازم برای تعویض پلاک سبب می شود، چنانچه خودرو به علت تخلفات راهنمایی و رانندگی یا سایر جرایم دستور توقیف داشته باشد، فرد خریدار با مشکلات عدیده ای مواجه شود.

سرهنگ حسینی با توصیه به فروشندگان خودرو نیز گفت:‌ فروشندگان خودرو توجه داشته باشند در صورت فروش خودرو و عدم تعویض پلاک و انتقال سند، چنانچه خریدار مرتکب تخلف یا سایر جرایم شده و خودرو توسط مراجع قانونی توقیف شود؛ دارنده سند مالکیت و صاحب پلاک اتومبیل در وهله اول به مرجع قضایی احضار خواهد شد و تمام مسئولیت آن بر عهده وی خواهد بود.

شما هم می‌توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.