مقالات خودرو

مینی ون GranAce تویوتا معرفی شد

سه شنبه 23 مهر 1398 ساعت 15:02

پس از معرفی گرانویا و لکسوس LM، اکنون «تویوتا» از ون جدید خود با نام “GranAce” رونمایی کرده است. مینی ون جدید تویوتا برای بازار ژاپن درنظر گرفته شده و در نمایشگاه خودروی توکیو معرفی خواهد شد. نام تویوتا GranAce از کلمه اسپانیایی Gran به معنی بزرگ و Ace در زبان انگلیسی به معنی برتر گرفته شده است.

این مینی ون دارای 5300 میلی متر طول، 1970 میلی متر عرض و 1990 میلی متر ارتفاع است. GranAce از تویوتا HiAce 35 میلی متر بلندتر و 20 میلی متر عریض تر است. فاصله طولی بین محورها بین این دو خودرو یکسان است و به 3210 میلی متر می رسد. با این وجود، ظاهر تویوتا GranAce با مدل HiAce متفاوت است. در نمای جلو چراغ های روشنایی روز، جلوپنجره بزرگ کرومی و سپر جدید نصب شده است.

در قسمت داخلی، طراحی خودرو تقریبا بدون تغییر باقی مانده است. با این وجود، تجهیزات جدیدی همچون صندلی های چرمی، تریم چوبی و آلومینیومی، نمایشگر بزرگ تر و کنترلرهای جدید سیستم تهویه هوا در کابین دیده می شود. مینی ون جدید تویوتا با سه ردیف صندلی و ظرفیت 6 نفر یا چهار ردیف صندلی و ظرفیت 8 نفر عرضه می شود.

افزون بر این، عایق بندی صدای کابین و روشنایی داخلی، تجربه بهتری در سفرهای طولانی برای سرنشینان فراهم می آورد. تویوتا برای مینی ون GranAce، پیشرانه 28 لیتری 1GD دیزلی را درنظر گرفته است. این پیشرانه با جعبه دنده 6 دنده اتوماتیک هماهنگ شده است. پیشرانه خودرو در سه حالت مختلف با 154 و 161 اسب بخار با 420 نیوتن متر گشتاور و 175 اسب بخار قدرت با 450 نیوتن متر گشتاور عرضه می شود. GranAce از جدیدترین سیستم ایمنی Toyota Safety Sense نیز بهره خواهد برد.

0دیدگاه