مقالات خودرو

تویوتا میرای هیدروژنی 2021 با طراحی جدید معرفی شد

دوشنبه 22 مهر 1398 ساعت 18:15

از زمان معرفی «تویوتا میرای» (Mirai) در چهار سال گذشته تاکنون، این خودرو به عنوان مدلی جذاب در سبد محصولات «تویوتا» شناخته نمی شد اما اکنون با معرفی مدل 2021 از میرای، تمامی نگاه ها به سمت این خودرو معطوف شده است. خودروی هیدروژنی تویوتا، اکنون تغییر قابل توجه ای را در طراحی خود تجربه کرده و ظاهری جذاب به خود گرفته است.

یکی از بزرگ ترین تغییرات میرای 2021، بهره مندی از سیستم انتقال قدرت به چرخ های عقب نسبت به سیستم دیفرانسیل جلو در مدل قبلی است. درنتیجه، طراحان تویوتا موفق به طراحی مدلی بلندتر، کوتاه تر، عریض تر و قدرتمندتر نسبت به قبل شده اند. به گفته تویوتا، سبک طراحی این خودرو هنگامی که پروسه تولید رنگ آبی چندلایه بدنه به اتمام رسیده، الهام گرفته شده است.

در قسمت جلو، جلوپنجره بزرگ با گوشه های خم دار طراحی شده که به وسیله تیغه های کرومی مزین شده اند. رینگ های 20 اینچی در حالت استاندارد زیر خودرو قرار می گیرند. همانند بدنه، کابین تویوتا میرای نیز از طراحی بسیار جذاب و مواد باکیفیت بهره می برد. افزون بر نمایشگر 8 اینچی پشت آمپر دیجیتالی و نمایشگر 12.3 اینچی سیستم سرگرمی، آینه های کناری دیجیتال با دید دوربین های عقب نیز موجود خواهند بود.

سیستم صوتی با 14 بلندگوی JBL در حالت استاندارد در داخل نصب شده است. تویوتا تاکنون اطلاعاتی را در رابطه با پیشرانه خودروی هیدروژنی خود منتشر نکرده است اما تویوتا در مدل جدید، 30 درصد افزایش شعاع مسافتی را هدف گذاری خواهد کرد. شعاع مسافتی مدل کنونی میرای، در حدود 500 کیلومتر است. بدین ترتیب در مدل 2021 میرای، شعاع مسافتی به 650 کیلومتر خواهد رسید.

اطلاعات بیش تر در رابطه با پیشرانه پیل سوختی تویوتا میرای، نزدیک به عرضه خودرو در بازار در اواخر سال 2020 منتشر خواهد شد. خلاف دیگر خودروهای الکتریکی، تویوتا میرای انرژی خود را از ترکیب هیدروژن و اکسیژن به دست می آورد و آب، تنها محصول این واکنش است. بزرگ ترین مزیت خودروهای هیدروژنی نسبت به خودروهای الکتریکی، مدت زمان سوخت گیری در حدود 5 دقیقه است اما تاکنون ایستگاه های سوخت اندکی برای خودروهای هیدروژنی طراحی شده است.

0دیدگاه