مقالات خودرو

چری EXEED LX در بازار چین عرضه شد

پنج شنبه 17 مهر 1398 ساعت 22:15

شرکت «چری» در تاریخ 16 مهر ماه، شاسی بلند برند بالارده خود با نام “EXEED LX” را به بازار معرفی کرد. این خودرو در چهار مدل مختلف با قیمتی میان 125900 تا 150900 یوان (17662 تا 21169 دلار) عرضه خواهد شد. از نظر طراحی، EXEED LX با ظاهری بسیار جذاب بر پایه زبان طراحی جدید چری تولید شده است.

چراغ های جلو به صورت باریک و هماهنگ با جلوپنجره خودرو طراحی شده و از لامپ های LED بهره می برد. لامپ های روشنایی روز نیز در قسمت پایینی چراغ ها قرار گرفته اند و ظاهر سپر متفاوت با دیگر خودروهای چینی است. در سپر خودرو از چندین ورودی هوا به صورت کرکره ای استفاده شده و دو ورودی چهارگوش در اطراف سپر قرار گرفته اند. زیر سپر نیز قاب محافظ خاکستری رنگ نصب شده است.

در قسمت عقب، چراغ ها ظاهری شبیه به پورشه ماکان دارند و در عرض بدنه قرار گرفته اند. خطوط شکسته و کشیده فراوانی در بخش های مختلف بدنه استفاده شده که ظاهر اسپرت تری به خودرو می بخشد. دو خروجی اسپرت بزرگ و رینگ های 19 اینچی نیز هماهنگی جذابی با بدنه ایجاد کرده اند.

از نظر ابعاد بدنه، چری EXEED LX دارای 4533 میلی متر طول، 1848 میلی متر عرض و 1699 میلی متر ارتفاع است. فاصله طولی بین محورها نیز به 2670 میلی متر می رسد. درون کابین، برترین ویژگی EXEED LX استفاده از دو نمایشگر 123 اینچی LCD در کنار یکدیگر است. در پنل میانی دوبخشی، یک پنل برای سیستم تهویه هوا و یک پنل برای جانمایی دسته دنده به کاررفته است. با استفاده از تودوزی دو رنگ کابین و طرح چوب پنل درها، ظاهری جذاب را از کابین EXEED LX شاهد هستیم.

چری EXEED LX از سیستم i-Connect@Lion 3.0 با ویژگی های مختلف بهره می برد. از جمله این ویژگی های می توان به مسیریابی AR، شناسایی چهره و پرداخت و تعامل صوتی هوشمند اشاره کرد. در بحث فنی، EXEED LX با پیشرانه 16 لیتری توربو GDI با بیشینه قدرت 194 اسب بخار و 290 نیوتن متر گشتاور عرضه می شود. وظیفه انتقال قدرت نیز بر عهده جعبه دنده 7 دنده دوکلاچه تر است. برای سیستم تعلیق نیز در قسمت جلو از تعلیق مک فرسون و در قسمت عقب، از سیستم مالتی لینک استفاده شده است.

 

0دیدگاه