مقالات خودرو

نسخه آفرودی پیکاپ سری P گریت وال معرفی شد

شنبه 13 مهر 1398 ساعت 16:33

شرکت «گریت وال موتورز» به تازگی از نسخه آفرود ادیشن پیکاپ سری P (Pao) رونمایی کرده است. این وانت با پیشرانه 2 لیتری توربو و جعبه دنده 8 سرعته اتوماتیک عرضه می شود. سری P با بهره مندی از سه قفل دیفرانسیل، کنترل خزش و Tank Turn یک آفرودر به تمام معنا محسوب می شود.

پیش تر، وانت سری P معمولی با قیمتی بین 17739 تا 22356 دلار در چین معرفی شده بود. وانت P-series off road edition از نظر ظاهری با مدل معمولی این پیکاپ تفاوت دارد و چهره قدرتمندتری را نمایش می دهد. در نمای جلو شاهد قرارگیری جلوپنجره تیره و سپر مخصوص آفرود هستیم. برای قوس گلگیرها زه قدرتمندی درنظر گرفته شده که با رنگ رول کیج عقب نیز همخوانی دارد.

در نمای عقب، چهره خودرو بیش تر به وانت های آمریکایی شباهت پیدا کرده و درمجموع ظاهری عضلانی را از خودرو شاهد هستیم. از نظر ابعاد، وانت گریت سری P دارای 5437 میلی متر طول، 1958 میلی متر عرض و 1886 میلی متر ارتفاع است. فاصله طولی بین محورها به 3230 میلی متر می رسد و فضای بار عقب با ابعاد 538×1520×1520 میلی متر طراحی شده است.

زاویه ورود و خروج نیز به ترتیب 30 و 26 درجه است و فاصله از سطح زمین به 245 میلی متر می رسد. درون کابین، از پوشش تیره به همراه چرم قرمز رنگ استفاده شده و یک نمایشگر 9 اینچی در پنل میانی قرار گرفته است. افزون بر این، نمایشگر 7 اینچی LCD پشت آمپر دیجیتالی، سانروف برقی، ترمز پارک برقی، پارک اتوماتیک، سیستم تهویه اتوماتیک و شیفترهای پدالی پشت فرمان از دیگر ویژگی های جذاب وانت گریت وال هستند.

مدل مخصوص آفرود ادیشن تا عمق 900 میلی متر در آب فرو می رود و از حالت های رانندگی مختلفی همچون استاندارد، اکونومی، اسپرت، برف، گل و 4L بهره می برد. تجهیزاتی همچون وینچ و شلنگ آب مخصوص آفرود نیز به صورت استاندارد در وانت گریت وال P-Series آفرود ادیشن یافت می شوند. در بحث فنی، وانت مورد بحث با پیشرانه 2 لیتری توربو با حداکثر قدرت 187 اسب بخار و 360 نیوتن متر گشتاور عرضه می شود. جعبه دنده 8 دنده اتوماتیک ساخت ZF نیز وظیفه انتقال قدرت را برعهده دارد.

0دیدگاه