مقالات خودرو

بائوجون RS-3 در مدل تولیدی رونمایی شد

چهارشنبه 10 مهر 1398 ساعت 19:58

خودروسازی «بائوجون» (Baojun) که تحت مالکیت گروه SAIC-GM-Wuling فعالیت دارد، طی سالیان گذشته خودروهای متعددی را به بازار عرضه کرده است. جدیدترین محصول این شرکت، شاسی بلند “RS-3” است که عرضه آن به زودی در چین آغاز می شود.
این خودرو بر پایه پلتفرم R که توسط گروه «سایک – جنرال موتورز» بنیان گذاری شده است، تولید خواهد شد. از نظر ابعاد، بائوجون RS-3 را می توان با فولکس واگن تی راک مقایسه کرد. این خودرو دارای 4300 میلی متر طول، 1750 میلی متر عرض و 1625 میلی متر ارتفاع است.

فاصله طولی بین محورها نیز به 2550 میلی متر می رسد. به گفته شرکت سازنده، خودروی جدید RS-3 نمایانگر DNA فناورانه، هوشمند، جوان و شبکه متصل بائوجون است. همانند مدل های RS-5، مینی ون RM-5 و کراس اوور RC-6، شاسی بلند RS-3 نیز از ویژگی های فناورانه همچون دستور صدا درون خودرو بهره می برد. شاسی بلند کامپکت RS-3، بر اساس زبان طراحی interstellar geometry این شرکت طراحی شده است. در قسمت جلو، شاهد قرارگیری جلوپنجره تیره بزرگ و چراغ های باریک و کشیده هستیم که درمجموع ظاهری تهاجمی به خودرو می بخشد. در قسمت های کناری سپر نیز چراغ های مه شکن و ورودی های هوا قرار گرفته اند.

در نمای عقب خودرو شاهد قرارگیری چراغ های کشیده هستیم و فرم شیشه عقب، به کراس اوورهای جدید آئودی شباهت دارد. با استناد بر نشریه “Carnewschina”، بائوجون RS-3 با دو پیشرانه بنزینی عرضه خواهد شد. اولی، پیشرانه 105 اسب بخاری 15 لیتری تنفس طبیعی و دومی، پیشرانه 12 لیتری توربو با 130 اسب بخار قدرت. برای هر دو مدل، انتقال قدرت در حالت استاندارد توسط جعبه دنده 6 دنده دستی انجام می گیرد. جعبه دنده CVT نیز به صورت سفارشی موجود خواهد بود. قیمت شاسی بلند RS-3 به زودی مشخص خواهد شد.

0دیدگاه