مقالات خودرو

پورشه کررا 4 کوپه و کابریولت معرفی شدند

جمعه 29 شهریور 1398 ساعت 18:45

«پورشه 911 کررا 4 کوپه» و «کابریولت» (با تلفظ صحیح انگلیسی کابریولی)، جدیدترین مدل های نسل جدید خانواده 911 هستند. همان طور که از نام کررا 4 و سنت پورشه پیدا است، این خودروها با سیستم انتقال قدرت به تمامی چرخ ها بهره می برند. همانند کررا استاندارد، نسخه 4 هم از پیشرانه 3 لیتری تویین توربوی تخت 6 سیلندر با 379 اسب بخار قدرت و 449 نیوتن متر گشتاور بهره می برد.

انتقال قدرت نیز توسط جعبه دنده 8 دنده اتوماتیک انجام می گیرد. با این ویژگی ها، پورشه کررا 4 کوپه در مدت زمان 4 ثانیه از حالت سکون به سرعت 96 کیلومتر بر ساعت می رسد. با سفارش پکیج اسپرت کرونو، این سرعت گیری به 3.8 ثانیه کاهش می یابد. سرعت گیری صفر تا 96 کیلومتر بر ساعت برای مدل کررا 4 کابریولت استاندارد در 4.2 ثانیه و با بسته اسپرت کرونو در 4 ثانیه انجام می شود.

نکته جالب این که زمان سرعت گیری مدل دودیفرانسیل با کررا دیفرانسیل عقب مشابه است. سیستم چهارچرخ محرک پورشه کررا 4 از کلاچ آب خنک بهره می برد. به گفته پورشه، سیستم دودیفرانسیل جدید از فن آوری به روزرسانی بهره می برد که باعث انتقال قدرت با بهره وری بیش تر نسبت به گذشته می شود.

مدل های جدید کررا 4 از ضربه گیرهای سیستم مدیریت فعال تعلیق پورشه در حالت استاندارد بهره می برند. دو حالت نرمال و اسپرت هم برای این سیستم تعلیق درنظر گرفته شده است. از نظر ظاهری، تنها تفاوتی که میان کررا S4 و کررا 4 وجود دارد، در نمای عقب دیده می شود. مدل های پایه ای کررا 4 از خروجی اگزوز مستطیلی بهره می برد، درحالی که در مدل قدرتمندتر کررا S4 از خروجی اگزوزهای بیضی استفاده شده است.

طراحی کابین همانند دیگر مدل های نسل 992 است و کررا 4 نیز از نمایشگر 10.9 اینچی بهره می برد. خریدارانی که به دنبال پایداری بیش تری هستند، می توانند دیفرانسیل عقب لغزش محدود را به صورت سفارشی انتخاب کنند. رینگ های 20 و 21 اینچی نیز از مدل کررا S4 گرفته شده است. افزون بر این، دیسک های ترمز کربن سرامیکی نیز به جای دیسک های آهن چدنی به صورت آپشن قابل سفارش است.

0دیدگاه