مقالات خودرو

ابرخودروی 1400 اسب بخاری هونگ کی S9 رونمایی شد

پنج شنبه 27 شهریور 1398 ساعت 19:47

حضور «هونگ کی» (Hongqi)، برند لوکس خودروسازی چین، یکی از اتفاقات جالب نمایشگاه فرانکفورت بود. هونگ کی تنها دو خودرو در نمایشگاه فرانکفورت معرفی کرد اما همین دو نمونه توجه بسیاری از بازدیدکنندگان را به خود جلب کرد.

هونگ کی برند لوکس و زیرمجموعه گروه خودروسازی فاو (FAW) محسوب می شود که در نمایشگاه خودروی فرانکفورت، ابرخودروی هیبریدی S9 و شاسی بلند E115 را معرفی کرد. S9 نخستین ابرخودروی هیبریدی ساخت هونگ کی محسوب می شود. به گفته «ژو لیوپنگ» مدیرعامل شرکت هونگ کی، خودروی مفهومی S9 از پیشرانه V8T هیبریدی بهره می برد.

بنابراین می توان نتیجه گرفت پیشرانه 8 سیلندر توربو این خودرو با یک یا چند موتور الکتریکی هماهنگ شده است. به گفته شرکت سازنده، هونگ کی S9 با بیشینه قدرت 1400 اسب بخار عرضه می شود و سرعت گیری صفر تا 100 کیلومتر این خودرو در مدت زمان 1.9 ثانیه انجام می گیرد. هونگ کی S9 به بیشینه سرعت 400 کیلومتر بر ساعت دست می یابد و تولید این خودرو به زودی آغاز می شود.

به گفته ژو لیوپنگ: «S9 تنها یک خودروی نمایشی نیست، بلکه این خودرو در تیراژ بالا تولید می شود و نخستین نمونه ها تا سال 2021 به مشتریان تحویل داده می شود. قیمت درنظر گرفته شده برای ابرخودروی فیبرکربنی هونگ کی با درهای پروانه ای، نزدیک به 2.2 میلیون دلار خواهد بود.

0دیدگاه