مقالات خودرو

آئودی RS7 اسپرت بک معرفی شد

دوشنبه 25 شهریور 1398 ساعت 16:14

«آئودی» به تازگی RS7 اسپرت بک را در کنار مدل RS6 آوانت، در نمایشگاه فرانکفورت رونمایی کرده است. برخی از خبرنگاران و عکاسان حوزه خودرو موفق شده اند RS7 اسپرت بک را پیش از شروع نمایشگاه از نزدیک ببینند و با آن رانندگی کنند.

آئودی RS7 اسپرت بک با ظاهر خمشگین و جذاب در نمای جلو رونمایی شده است و از جلوپنجره شش گوشه با دو ورودی هوای بزرگ در قسمت کناری سپر جلو بهره می برد. گلگیرهای جلو و عقب نیز برای قرارگیری رینگ های بزرگ تر، عرض بیش تری پیدا کرده اند.

از نمای کناری، رکاب ها و خطوط تهاجمی بدنه ظاهر اسپرت تری به خودرو بخشیده و در قسمت عقب از دو خروجی اگزوز بیضی شکل به همراه دیفیوزر و سپری خاص استفاده شده است. در حقیقت، آئودی RS7 اسپرت بک بیش از 40 میلی متر از مدل معمولی عریض تر است تا هیچ کس این خودروی خشمگین را با مدل معمولی اشتباه نگیرد.

با این وجود، گلگیرها، رینگ ها و لاستیک ها نیز همگی نشانگر خاص بودن RS7 اسپرت بک هستند. رینگ های خودرو در حالت استاندارد، 21 اینچ اندازه دارند و رینگ های 22 اینچی نیز به صورت سفارشی موجود خواهد بود. قدرت آئودی RS7 اسپرت بک همان طور که پیش بینی می شد، از پیشرانه 4 لیتری 8 سیلندر تویین توربو متعلق به مدل RS6 به دست می آید.
این پیشرانه قادر به تولید 592 اسب بخار قدرت و 800 نیوتن متر گشتاور است. جعبه دنده 8 دنده اتوماتیک نیز انتقال قدرت را به تمامی چرخ ها انجام می دهد. با این ویژگی های فنی، آئودی RS7 اسپرت بک در مدت زمان 3.6 ثانیه از حالت سکون به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت می رسد.

بیشینه سرعت نیز در 250 کیلومتر بر ساعت محدود شده است. با درنظر گرفتن آپشن های موجود، بیشینه سرعت به 280 یا 305 کیلومتر بر ساعت نیز قابل افزایش است. شایان ذکر است که پیشرانه با سیستم هیبریدی 48 ولتی هماهنگ شده است و آپشن فرمان پذیری چهار چرخ نیز جهت چابکی بیش تر، پیش روی خریداران است.

0دیدگاه