مقالات خودرو

پورشه ماکان توربو 2020 رونمایی شد

یکشنبه 10 شهریور 1398 ساعت 19:17

قانونی در شرکت «پورشه» وجود دارد که پس از معرفی خودرویی به روزرسانی شده، مدل های دیگری نیز از آن خودرو با فاصله زمانی اندک، رونمایی می شوند. این موضوع برای «پورشه ماکان» نیز صدق می کند و اکنون پس از معرفی مدل های استاندارد و S، مدل توربوی ماکان هم رونمایی شده است.
با وجود این که هر دو مدل استاندارد و S توربوشارژ بودند اما در پیشرانه ماکان توربو، تغییرات اساسی صورت گرفته است. ماکان توربو از پیشرانه 2.9 لیتری 6 سیلندر توربوشارژ بر پایه پورشه پانامرا و کاین بهره می برد که جایگزین پیشرانه 3 لیتری توربوشارژ ماکان S شده است.

با وجود کاهش حجم پیشرانه، قدرت از 348 اسب بخار به 435 اسب بخار افزایش پیدا کرده است. گشتاور نیز از 469 نیوتن متر به 548 نیوتن متر افزایش پیدا کرده است. افزایش قدرت پیشرانه، به معنی افزایش شتاب گیری و سرعت نهایی است. بدین ترتیب، پورشه ماکان توربو با استفاده از پکیج اسپرت کرونو، تنها در 4.3 ثانیه از حالت سکون به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت و سرعت نهایی به 268 کیلومتر بر ساعت می رسد. جعبه دنده 7 دنده دوکلاچه اتوماتیک نیز، وظیفه انتقال قدرت به سیستم تمام چرخ محرک مدیریت پایداری پورشه را برعهده دارد.

«ماکان توربو» از سیستم تعلیق سازگار بادی بهره می برد که اکنون، شامل پیستون‌های دوار بهبودیافته و ضربه گیرهای هیدرولیکی به روزرسانی شده می شود. سیستم توزیع گشتاور و ترمزهای کربن سرامیکی هم به صورت استاندارد روی خودرو نصب شده است. توربوهای پورشه ماکان از پوشش مخصوص تنگستن – کاربید بهره می برند که بهره وری آن را افزایش می دهد. افزون بر بهبود قدرت، پورشه ماکان توربو تغییرات ظاهری جذابی را نیز تجربه کرده است.

ر نمای جلو شاهد جلوپنجره و ورودی های هوای بزرگ تر هستیم تا تغذیه هوا توسط پیشرانه راحت تر انجام شود. در نمای عقب نیز از یک باله کوچک فیبرکربنی استفاده شده تا ماکان توربو ظاهر جذاب تری به خود بگیرد. رینگ های 20 اینچی به صورت استاندارد زیر خودرو قرار گرفته اند و عناصری از طراحی اسپرت در رکاب های کناری دیده می شود.

از جمله تجهیزات به کاررفته در پورشه ماکان توربو، می توان به صندلی های برقی 18 حالته با پوشش چرم در حالت استاندارد، پوشش آلکانترا در سقف، فرمان اسپرت الهام گرفته شده از پورشه 911 و نمایشگر 10.9 اینچی سیستم سرگرمی در پنل میانی با قابلیت اتصال به اپلیکیشن های اپل کارپلی و اندروید اتو اشاره کرد. سیستم صوتی حرفه ای Bose با 14 بلندگو هم به صورت استاندارد در ماکان توربو نصب شده است. قیمت پورشه ماکان توربو 2020 از 83.600 دلار آغاز می شود و مبلغ 1.350 دلار به قیمت نهایی خودرو بابت تحویل آن اضافه خواهد شد. عرضه شاسی بلند جدید پورشه نیز از اواخر سال 2019 آغاز می شود.

0دیدگاه