مقالات خودرو

کراس اوور مرسدس بنز GLB 35 رونمایی شد

یکشنبه 10 شهریور 1398 ساعت 18:08

«مرسدس بنز» به تازگی از کراس اوور جدید خود با نام “GLB 35” رونمایی کرده است. GLB 35، به عنوان خودروی هفت نفره قدرتمند مرسدس بنز، در نمایشگاه خودروی فرانکفورت به صورت رسمی معرفی می شود.

این خودرو از پیشرانه 4 سیلندر 2 لیتری با 302 اسب بخار قدرت و 400 نیوتن متر گشتاور بهره می برد. پیشرانه با جعبه دنده 8 سرعته دوکلاچه اتوماتیک هماهنگ شده است و انتقال قدرت توسط سیستم 4Matic، به تمامی چرخ ها صورت می گیرد.

با این ویژگی ها، مرسدس بنز GLB 35 تنها در مدت زمان 5.2 ثانیه از حالت سکون به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت می رسد. سرعت نهایی خودرو در 250 کیلومتر بر ساعت محدود شده است. تغییرات قدرتی مرسدس بنز GLB 35 به همین جا ختم نمی شود و به منظور پایداری بیش تر، سیستم تعلیق خودرو نیز به وسیله AMG تقویت شده است تا لرزش بدنه کاهش یابد.

به گفته تیم AMG، در سیستم تعلیق خودرو تغییرات گسترده ای صورت گرفته است که شامل نصب سگدست فرمان جدید، طبق های جدید در اکسل جلو و ساب فریم و زاپاس مخصوص شاسی در قسمت عقب می شود.

افزون بر این، مهندسان از سیستم فرمان حساس به سرعت با ضرایب متغیر استفاده کرده اند که در سرعت های مختلف، برترین کنترل موجود را در اختیار راننده قرار می دهد. کراس اوور GLB 35 از سیستم ترمز مخصوص AMG به همراه کالیپرهای نقره ای رنگ مخصوص بهره می برد. دیسک های ترمز فولادی این خودرو، در جلو 13.8 اینچ و در عقب 13 اینچی هستند.

در بخش طراحی خودرو، عناصر طراحی مدل های اسپرت AMG از جمله خطوط کشیده و جلوپنجره Panamericana دیده می شود. بادشکن کرومی در قسمت جلو و دیفیوزر و سیستم اگزوز با خروجی دوگانه در قسمت عقب، قاب کرومی سپر و بال عقب به همراه روف رک، از دیگر نکات قابل توجه در طراحی GLB 35 هستند.

رینگ های 19 اینچی آلومینیومی نیز ظاهر اسپرت تری به خودرو بخشیده است و قابلیت افزایش اندازه تا 21 اینچ را دارند. در قسمت کابین خودرو، انتخاب پکیج AMG Night پیش روی خریداران است که ترکیبی از پوشش تیره و تریم کرومی را در اختیار قرار می دهد.

در کابین خودرو، ظاهری شبیه به دیگر خودروهای مرسدس بنز را شاهد هستیم. صندلی ها و فرمان چرمی، کانال های دایره ای سیستم تهویه، نمایشگر دیجیتالی پشت آمپر و سیستم MBUX به سنت خودروهای مرسدس بنز در مدل GLB 35 نیز به کار رفته اند.

در میان آپشن های موجود برای کابین خودرو، می توان به ردیف سوم صندلی ها، فرمان مخصوص AMG و پکیج مخصوص پوشش چرمی دوگانه اشاره کرد. مرسدس بنز تاکنون قیمت کراس اوور GLB 35 را مشخص نکرده است اما عرضه این خودرو از سال 2020 آغاز می شود.

0دیدگاه