مقالات خودرو

آئودی RS6 Avant معرفی شد

دوشنبه 04 شهریور 1398 ساعت 16:01

پس از معرفی چندین شاسی بلند و کراس اوور موفق، «آئودی» این بار مدل “RS6 Avant” را به عنوان جدیدترین خودروی واگن خود معرفی کرده است. آئودی RS6 در یادبود 25 سالگی تاسیس برند RS معرفی شده است و برگ جدیدی در کلاس خودروهای واگن این شرکت رقم خواهد زد. RS6 Avant طراحی بسیار جذابی دارد و خطوط مدل A6 در آن دیده می شود.

جلوپنجره شش گوشه به همراه دو ورودی هوای بزرگ در دو سمت سپر، ظاهر جذابی به RS6 Avant بخشیده است. در قسمت عقب خودرو با وجود دو خروجی اگزوز بزرگ، دیفیوزر مشبک و تریم نقره ای رنگ سپر، ظاهر بسیار جذابی را شاهد هستیم. آئودی RS6 Avant از پیشرانه 4 لیتری 8 سیلندر تویین توربو هیبریدی با 591 اسب بخار قدرت و 800 نیوتن متر گشتاور بهره می برد.

با این ویژگی ها، نسل جدید RS6 Avant قدرتمندترین مدل در تاریخ تولید این خودرو محسوب می شود. انتقال قدرت نیز به وسیله جعبه دنده 8 سرعته دوکلاچه با سیستم کواترو به تمامی چرخ ها انجام می شود. بنابراین، واگن جدید آئودی تنها در 3.6 ثانیه از حالت سکون به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت می رسد. سرعت نهایی این خودرو نیز در 250 کیلومتر بر ساعت محدود شده است.

آئودی برای علاقه مندان به سرعت، پکیج داینامیک مخصوص را درنظر گرفته است که سرعت نهایی خودرو را تا 280 کیلومتر بر ساعت افزایش می دهد. با درنظر گرفتن پکیج داینامیک پلاس، سرعت نهایی به 305 کیلومتر بر ساعت می رسد. پکیج های درنظر گرفته شده نه تنها سرعت نهایی را افزایش می دهد، بلکه دیفرانسیل میانی مکانیکی جدیدی را نیز اضافه می کند که 70 درصد قدرت را به چرخ های جلو یا 85 درصد قدرت را به چرخ های عقب منتقل می کند.

برای نخستین بار، اکنون آئودی RS6 Avant در حالت استاندارد از سیستم تعلیق سازگار بهره می برد. خلاف مدل های قبلی RS6، اکنون ارتفاع خودرو 20 میلی متر کاهش یافته است. در سرعت های 120 کیلومتر و بیش تر، ارتفاع خودرو 10 میلی متر کاهش می یابد اما در سرعت های کم، ارتفاع خودرو 20 میلی متر بالاتر می رود تا امکان پارک کردن در مکان های مختلف وجود داشته باشد.

برای خریدارانی که سواری بهتری را انتظار دارند، سیستم تعلیق RS Sports درنظر گرفته شده که سیستم کنترل دینامیک سواری (DRC) را شامل می شود. با وجود سیستم DRC، فنرهای استیل و ضربه گیرهای تنظیم شونده سه مرحله ای به سیستم تعلیق اضافه می شود و در بهبود سواری و کاهش تکان در کابین، تاثیر بسزایی دارد. آئودی RS6 Avant خودروی جادار جذابی محسوب می شود که در قسمت بار، 565 لیتر و در مجموع 1680 لیتر فضای داخلی دارد.

درون خودرو، RS6 Avant از جدیدترین نسخه کابین مجازی آئودی بهره می برد که شامل نمایشگر MMI و هدآپ دیسپلی می شود. آئودی RS6 Avant در شش حالت مختلف رانندگی شامل راحتی، اتو (Auto)، دینامیک، بهره ور و دو حالت رانندگی RS1 و RS2 که روی فرمان قرار گرفته اند می شود.

در دو حالت یاد شده، فشار وارده به دریچه گاز، فرمان و سختی زیربندی تنظیم می شود. هنوز قیمت خودروی جدید آئودی مشخص نشده است اما این خودرو از ابتدای سال 2020 به بازار اروپا وارد می شود.

0دیدگاه