مقالات خودرو

نمونه قوی تر «بی وای دی تانگ» معرفی شد

دوشنبه 04 شهریور 1398 ساعت 13:22

کمپانی «بی وای دی» چین برنامه دارد تا در اواخر سال 2019، فروش نسخه جدید و قوی تر «تانگ» را آغاز کند. نمونه جدید بی وای دی تانگ در گروه خودروهای پلاگین هیبرید (DM) این خودروساز چینی قرار می گیرد.

در حال حاضر بی وای دی تانگ نسل دوم در نسخه های بنزینی، برقی و پلاگین هیبرید به بازارهای هدف معرفی شده است. پیش از این قوی ترین نمونه های بی وای دی تانگ جدید 505 و 550 اسب بخار قدرت داشتن و مجموع گشتاور 870 نیوتن متر نیز در آن ها دیدن می شد. اما به تازگی بی وای دی تانگ با نسخه ای قوی تر از همیشه معرفی شده و قرار است تا چند ماه دیگر وارد جاده ها شود. این نمونه دارای همان پیشرانه دو لیتری توربو سابق است که 202 اسب بخار را با گشتاور 320 نیوتن متر تولید می کند. اما اینبار پیشرانه الکتریکی AC محور جلو قابلیت تولید 150 اسب بخار را دارد و پیشرانه الکتریکی AC محور عقب نیز به تنهایی 240 اسب بخار قدرت تولید می کند. لذا می توان برای رسیدن به حداکثر سرعت با بی وای دی تانگ از 592 اسب بخار (600PS) استفاده کرد و از سویی در شروع حرکت مجموع گشتاور 950 نیوتن متر را در اختیار داشت. البته که به خاطر سبک فعالیت خودروهای هیبریدی، عملا استفاده مداوم از عدد مجموع گشتاورها امکان پذیر نیست و از برایند گشتاورهای موثر نیز بهره برداری می شود.

هنوز کمپانی بی وای دی سایر ویژگی های قویترین نسخه DM تانگ را منتشر نکرده است. اما رسانه های چینی احتمال می دهند که این خودرو در حالت الکتریکی قابلیت پیمایش بیشتری را نسبت به نمونه های دیگر داشته باشد. تانگ پلاگین هیبرید جدید در نسخه های عرضه شده می تواند 81 کیلومتر را به صورت تمام برقی حرکت کند. از سویی مصرف سوخت ترکیبی بی وای دی تانگ پلاگین هیبرید در حالت شارژ کامل باتری ها، کمتر از دو لیتر به ازای هر 100 کیلومتر در یک سفر است. از سویی احتمال آن وجود دارد که تانگ هیبرید جدید شتابی مشابه به تانگ تمام الکتریکی 600D داشته باشد. تانگ تمام الکتریکی 600D می تواند شتاب صفر تا 100 کیلومتر بر ساعت را در 44 ثانیه ثبت کند و در 19 ثانیه از 0 به 50 کیلومتر بر ساعت برسد.

بی وای دی تانگ در اکثر نسخه های بنزینی، برقی و پلاگین هیبرید به امکاناتی نظیر 7 صندلی، سقف پانارومیک، درب صندوق برقی، فرمان کمکی برقی، استارت دکمه ای، ترمز پارک برقی، نمایشگر لمسی، دوربین 360 درجه، دوربین ثبت وقایع، سنسور پارک جلو و عقب، رادار خطی، رادار نقطه کور، سامانه پیشگیری از تصادف، کروز کنترل و کروز کنترل هوشمند، سیستم کنترل پایداری، چراغ های LED، سنسور نور و باران، سردکن و گرمکن صندلی های جلو، سیستم تهویه اتوماتیک سه کاناله، آینه های تاشو برقی، تریم داخلی چرم، کنترل سرعت در سراشیبی، سامانه شروع حرکت در سربالایی و… مجهز است.

 

0دیدگاه