مقالات خودرو

تولید نسل دوم مازراتی گرن توریزمو تایید شد

تولید نسل دوم مازراتی گرن توریزمو تایید شد
پنج شنبه 19 تیر 1399 ساعت 15:32

به گزارش پایگاه خبری اسب بخار، تولید نسل دوم «مازراتی گرن توریزمو» و «گرن کابریو» به تازگی توسط گروه «فیات-کرایسلر» تایید شده است. این کمپانی نتایج مالی خود را به سرمایه گذاران ارائه داده است. خودروهای گرن توریزمو کوپه و گرن کابرو، هر دو در برنامه 5 ساله گروه FCA که در سال 2014 ارائه شد، حضور داشتند اما با خارج شدن این خودروساز بزرگ از مسیر و اهداف خود، این دو خودرو از فهرست فیات-کرایسلر حذف شدند.

با این وجود، می دانیم که شرکت «مازراتی» مشغول توسعه و طراحی خودروی اسپرت و قدرتمند جدیدی است که بر پایه خودروی مفهومی Alfieri ساخته خواهد شد. اما نزدیکان به این شرکت عقیده دارند که عرضه دو خودروی اسپرت هم رده با قیمتی مشابه، موجب سردرگمی خریداران و لطمه به فروش هر دو خودرو خواهد شد.

اکنون خبر می رسد که شرکت مازراتی تولید نسل دوم گرن توریزمو را تایید کرده و این خودرو را در فهرست محصولات سال 2020 به بعد قرار داده است. هنوز اطلاعات دقیق تری از نسل جدید منتشر نشده است اما به گفته مازارتی، تمامی خودروهای نسل جدید این شرکت با آپشن پیشرانه هیبریدی و الکتریکی عرضه خواهند شد.

مدل کنونی مازارتی گرن توریزمو که 12 سال عمر دارد، در تمام دوران تولید خود از پیشرانه 8 سیلندر بهره برده است و بعید نیست که مازراتی برای خریدارنی که انتخاب مدل الکتریکی را نمی پسندند، پیشرانه 8 سیلندر را عرضه کند.


مازراتی پیش تر اعلام کرده بود در آینده سبد محصولات تمام الکتریکی عرضه نخواهد کرد. در برنامه جدید شرکت مازراتی، از سال 2021 به عنوان سال تولید مدل گرن توریزمو یاد شده است اما باید به خاطر داشت که این شرکت را نمی توان خودروسازی خوش قول نامید.

بنابراین، اگر فرض را بر تولید نسل جدید گرن توریزمو در سال 2021 بگیریم، این خودرو تا سال 2022 وارد نمایندگی ها نخواهد شد. مدل گرن کابریو هم یک سال بعد معرفی خواهد شد. با این وجود، می توان انتظار داشت که نسل کنونی گرن توریزمو حداقل تا 2 یا 3 سال دیگر در نمایندگی ها به فروش برسد.

مازراتی قصد دارد در آینده سبد محصولات خود را تکمیل کند. به همین منظور، خودروهای لوانته، گیبلی و کواتراپورته در سال 2020 فیس لیفت خواهند شد و خودروی اسپرت جدید این شرکت هم تا سال آینده معرفی می شود.

در سال 2021، یک شاسی بلند کوچک تر از لوانته و مدل کانورتیبل از خودروی اسپرت جدید این شرکت هم رونمایی خواهد شد. در نهایت، تولید خودروهای لوانته و کواتروپورته، به ترتیب در سال های 2022 و 2023 متوقف خواهد شد و با محصولات جدید جایگزین می شوند.

مازراتی خودروی گرن توریزمو را برای رقابت با خودروهایی همچون مرسدس بنز S کلاس کوپه و ب ام و سری 8 معرفی خواهد کرد، در حالی که خودروی اسپرت جدید این شرکت با خودروهایی همچون پورشه 911 جگوار F-Type رقابت می کند.

0دیدگاه