مقالات خودرو

نخستین پیکاپ ام جی رونمایی شد

چهارشنبه 23 مرداد 1398 ساعت 17:54

به گزارش پایگاه خبری اسب بخار، برند «ام جی» تغییر و تحولات زیادی را در سال های گذشته تجربه کرده است. هر کسی که بیش تر از 40 سال سن داشته باشد، بی شک اسپرت های دو نفره ام جی را به یاد دارد. خودروهایی که بر اساس اولویت هایی چون لذت رانندگی و ارزش در برابر مبلغ پرداختی، ساخته می شدند. اگر اندکی جوان تر باشید، باید هاچ بک اسپرت قرمز رنگ ام جی روور را به یاد بیاورید که چه گونه آن سال ها از جوانان دلربایی می کرد.

اما اگر سن شما به این مدل قد نمی دهد، این روزها به احتمال زیاد با دیدن سبد محصولات ام جی، به طور کامل مات و مبهوت شده اید! در 10 سال اخیر، ام جی از مرز ورشکستگی به جایی رسید که اکنون دست به تولید نخستین پیکاپ تجاری خود زده است! هر چند شاید تنوع طلبی های امروز ام جی چندان به مذاق طرفداران سنتی و متعصب این برند خوش نیاید، اما فراموش نکنیم این چینی ها بودند که ام جی را نجات دادند و امروز شرایط بازار به گونه ای تغییر کرده است که رقابت، اصل اول در تجارت به شمار می رود. با توجه به این که بسیاری از برندهای درجه یک صنعت خودروسازی جهان به حیطه ساخت کلاس های جدید همچون شاسی بلند و پیکاپ وارد شده اند، نمی توان از برندی چون ام جی هم انتظار داشت که بلند پروازی نکند.

این شما و این «ام جی اکستندر»! پیکاپی که چند روز پیش در تایلند معرفی شد و عرضه آن تنها به بازار انگلستان محدود نمی شود. اما اگر نمی دانستید، بدانید که این هرگز یک ام جی قدبلند نیست! بلکه نسخه ریبج شده مکسوس T70 است که خود یک پیکاپ چینی معروف و موفق به شمار می رود. بنابراین دور از انتظار نیست که پیشرانه 20 لیتری توربو دیزل مکسوس با 160 اسب بخار قدرت بر روی اکستندر نصب شده باشد. در این پیکاپ به طور استاندارد، توان تولیدی موتور به چرخ های عقب منتقل می شود. اما ام جی اعلام کرده است در صورت سفارش مشتریان، سیستم چهار چرخ محرک هم بر روی اکستندر قابل عرضه است.
بله! این تنها ام جی دیفرانسیل عقب در یک دهه اخیر است! شاید هم آخرین آن ها باشد. ام جی می گوید شما می توانید اکستندر خود را با جعبه دنده دستی هم سفارش دهید. در واقع، اکستندر شاید پس از سال ها، ام جی ترین ام جی از میان ساخته های جدید این شرکت باشد! قیمت اکستندر در نسخه های پایه از 15000 یورو آغاز می شود.

0دیدگاه