مقالات خودرو

برداشتی نزدیک از چهره نسل جدید پاترول

دوشنبه 21 مرداد 1398 ساعت 17:16

به گزارش پایگاه خبری اسب بخار، «نیسان پاترول» یا همان «نیسان آرمادا»، از معدود شاسی بلندهای باقی مانده در جهان است که می تواند به کار ساکنان جنگل های آمازون یا دشت آفریقا بیاید! جدا از شوخی، با تعویض نسل تویوتا لندکروزر و لکسوس RX، مدت ها بود که نیاز به یک به روزرسانی اساسی در پاترول احساس می شد. اکنون در خبرها آمده است که نیسان سرانجام در سال آینده قصد دارد نسل جدید این شاسی بلند آف رودی را به بازار بفرستد.
نسل کنونی پاترول از سال 2010 وارد خط تولید شده است. این خودرو در طول این سال ها در بازار آمریکا تحت عنوان اینفینیتی QX56 و از سال 2016 با تغییرات ظاهری اندک و با نام اینفینیتی QX80 حضور دارد. اگرچه نام «آرمادا» نیز تا سال 2017
به صورت کم و بیش در ایالات متحده آمریکا شنیده می شود. مدل 2020 این خودرو به تازگی در خیابان ها شکار شده است که نشان می دهد فاصله کمی تا زمان رونمایی آن باقی مانده است، اما هنوز خبری از تصاویر رسمی این خودرو در فضای مجازی نیست. بنابراین گرافیست های وب سایت روسی Kolesa دست به کار شدند و رندرهایی دقیق از نسل نو پاترول یا آرمادا را طراحی کردند.
رندرها نشان می دهند نسل جدید پاترول همچنان در بخش پلت فرم و فریم کلی اتاق، وام دار نسل قدیم است. البته این موضوع برای شاسی بلندهای غول پیکر ژاپنی امری رایج است و در تویوتا لندکروزر هم دیده می شود. به دلیل سخت بودن جلب اعتماد مشتریان، شرکت های خودروسازی در محصولات ریشه دار و تاریخی کم تر جرئت ایجاد تغییر به خود می دهند. با این حال، در نمای جلوی پاترول 2020، بزرگ ترین تغییر به چراغ های اصلی اختصاص یافته است. فرم U شکل آن ها در ترکیب با جلوپنجره کرومی بزرگ، چهره ای مدرن و باصلابت به پاترول جدید بخشیده است.
در نمای عقب، چراغ های کشیده جدیدی را می بینیم که با نواری کرومی به یکدیگر اتصال یافته اند. درواقع بد نیست به شباهت بسیار زیاد نمای سه چهارم پاترول جدید با مفهومی اینفینیتی مونوگراف EX80 اشاره کنیم. در رابطه با ویژگی های فنی نمی توان انتظار چیز جدیدی داشت. همان پیشرانه 56 لیتری 8 سیلندر که این بار ممکن است با اندکی بهینه سازی، قدرتی بیش تر از 390 اسب بخار سابق را پیدا کرده باشد. گشتاور این پیشرانه در نسل کنونی پاترول چیزی در حدود 534 نیوتن متر است. همچنین
می توان پیش بینی کرد مدل های نیسمو نیز همچنان برای بازار خاورمیانه عرضه شوند. نسل کنونی نیسان پاترول در نسخه نیسمو، از 30 اسب بخار قدرت بیش تر و اگزوزهایی بزرگ تر برخوردار است.
اما برای دیگر بازارها می توان انتظار عرضه پاترول یا آرمادا با پیشرانه 275 اسب بخاری 40 لیتری 8 سیلندر را داشت. پیشرانه ای که گشتاور آن به 394 نیوتن متر می رسد. پاترول در برخی بازارها همچون روسیه، به اندازه کافی محبوب و پرفروش است. البته اگر معنای واقعی پاترول بازی را بخواهید حس کنید، باید سفری به کشورهای عربی داشته باشید! جایی که با نصب توربوشارژرهای بزرگ بر روی پاترول، قدرت های عجیب 1000 اسب بخاری از دل آن بیرون می کشند.

0دیدگاه