مقالات خودرو

پاگانی هوآیرا BC رودستر با پیشرانه 800 اسب بخاری معرفی شد

سه شنبه 14 مرداد 1398 ساعت 20:14

«پاگانی» به تازگی از جدیدترین ابرخودروی خود با نام «هوآیرا رودستر BC» رونمایی کرده است. ابرخودروی جدید پاگانی با طراحی خیره کننده و پیشرانه قدرتمند 12 سیلندر معرفی شده است. پیشرانه 6 لیتری 12 سیلندر این خودرو توسط تیم “AMG” ساخته شده و قادر به تولید 800 اسب بخار قدرت است.

گشتاور پیشرانه قدرتمند هوآیرا BC به 1044 نیوتن متر می رسد. اکنون هوآیرا رودستر BC نسبت به مدل کوپه، 50 اسب بخار قدرت و 48 نیوتن متر گشتاور بیش تر تولید می کند. انتقال قدرت از پیشرانه 12 سیلندر AMG توسط جعبه دنده 7 دنده سکوئنشال Xtrac، به چرخ های عقب انجام می گیرد.

جعبه دنده خودرو از یک کلاچ سبک وزن بهره می برد که به گفته پاگانی، 35 درصد وزن کم تری نسبت به مدل کلاچ دوگانه دارد. به لطف مهندسی مجدد قطعات بخش های مختلف، اکنون وزن خودرو به 1217 کیلوگرم رسیده است.

پاگانی هوآیرا رودستر BC تنها برای پیمودن مسیر مستقیم با حداکثر سرعت ساخته نشده و به گفته شرکت سازنده، این ابرخودرو توانایی تحمل 1.9 جی فشار در پیچ ها را دارد. به منظور مقایسه، بوگاتی شیرون تنها قادر به تحمل 1.5 جی فشار جانبی است. در همین راستا، لاستیک های پیرلی PZero Trofeo R به صورت مخصوص برای هوآیرا BC رودستر طراحی شده تا خودرو از بیش ترین چسبندگی ممکن بهره ببرد.

پاگانی زمان لازم برای سرعت گیری صفر تا 96 کیلومتر مدل رودستر را اعلام نکرده است اما با درنظر گرفتن شتاب گیری 2.5 ثانیه ای مدل کوپه، تفاوت چندانی میان مدل رودستر و کوپه وجود نخواهد داشت.

شرکت پاگانی تنها 40 نمونه از ابرخودروی هوآیرا BC رودستر را خواهد ساخت و هر نمونه 3.5 میلیون دارد قیمت دارد. این خودرو در جریان نمایشگاه خودروی مانتری در آمریکا به صورت رسمی رونمایی خواهد شد.

 

0دیدگاه