مقالات خودرو

کراس اور آئودی A1 سیتی کارور رونمایی شد

دوشنبه 13 مرداد 1398 ساعت 19:51

بلافاصله پس از معرفی مدل Q3 اسپرت بک، «آئودی» این بار کوچک ترین کراس اوور خود با نام A1 Citycarver را معرفی کرده است. آئودی از این خودرو به عنوان پیشروترین مدل در خانواده A1 یاد کرده که برای استفاده شهری در بزرگراه ها و حتا جاده های خارج شهری، عملکرد مناسبی دارد.

A1 سیتی کارور بر پایه A1 اسپرت بک ساخته شده و 4.04 متر طول دارد. سیستم تعلیق جدید A1 سیتی کارور به گونه ای طراحی شده که فاصله خودرو از سطح زمین، 35 میلی متر افزایش یابد. رینگ های 16 اینچی در حالت استاندارد و 18 اینچی در حالت سفارشی، ارتفاع خودرو را بالاتر می برد.

در بدنه خودرو شاهد طراحی قطعات رایج در کلاس کراس اوورها هستیم که شامل زه های آلومینیومی دور گلگیر و رکاب می شود. جلوپنجره A1 سیتی کارور ظاهر مدل های Q را تداعی می کند و استفاده از زه های تیره رنگ، هماهنگی جذابی را با رنگ بدنه به وجود می آورد.

آئودی برای کراس اوور جدید خود 9 رنگ بدنه و 2 رنگ سقف را درنظر گرفته است. در قسمت کابین خودرو شاهد طراحی بسیار جذابی هستیم که با دیگر شاسی بلند های آئودی هماهنگی دارد. برای قسمت زیرین نمایش گر و خروجی تهویه هوا تریم نقره ای رنگ درنظر گرفته شده که به جذابیت ظاهری کابین می افزاید.

همچنین برای قسمت داخلی، رنگ های متعددی همچون نارنجی، نعنایی، برنزی و نقره ای درنظر گرفته شده است. نمایش گر سیستم سرگرمی به همراه دکمه های کنترلی با زاویه به سمت راننده طراحی شده اند تا دسترسی به آن ها راحت تر باشد.

پشت آمپر دیجیتالی از نمایش گر جدید بهره می برد. آئودی برای مدل A1 سیتی کارور، 4 حالت مختلف دیزاین پایه ای، پیشرفته، انتخابی و S لاین را درنظر گرفته است. آئودی اطلاعات فنی کراس اوور جدید خود را منتشر نکرده است اما یکسان بودن پیشرانه با مدل A1 به این معنا است که مدل سیتی کارور هم از پیشرانه 4 سیلندر توربو 1.4 لیتری با 200 اسب بخار قدرت بهره می برد.

پیشرانه 3 سیلندر پایه ای با 95 اسب بخار قدرت نیز برای مدل A1 موجود است اما هنوز مشخص نیست که این پیشرانه در فهرست خریداران کراس اوور سیتی کارور هم موجود است یا خیر.
ثبت سفارش برای کراس اوور جدید آئودی از ماه آگوست امکان پذیر خواهد بود و اولین نمونه های این خودرو در پاییز 2019 به مشتریان تحویل داده می شود. قیمت و ویژگی های فنی این خودرو به زودی منتشر خواهد شد.

 

0دیدگاه