مقالات خودرو

لوتوس اورا GT با پیشرانه 416 اسب بخاری معرفی شد

جمعه 10 مرداد 1398 ساعت 20:48

کمپانی «لوتوس» به تازگی مدل جدید «لوتوس اورا جی تی» (Evora GT) را در بازار آمریکا و کانادا معرفی کرده است. این خودرو از پیشرانه قدرتمند 416 اسب بخاری بهره می برد.
به گزارش پایگاه خبری اسب بخار، گشتاور پیشرانه 3.5 لیتری سوپرشارژ 6 سیلندر این خودرو به 430 نیوتن متر می رسد. با توجه به این ویژگی های فنی، شتاب گیری صفر تا 96 کیلومتر بر ساعت این خودرو تنها در 3.8 ثانیه انجام می گیرد و سرعت نهایی آن به 303 کیلومتر بر ساعت می رسد.

قیمت این خودرو از 96.950 دلار آغاز می شود و ثبت سفارش برای آن هم اکنون آغاز شده است. لوتوس اورا از کیت بدنه جدیدی بهره می برد که شامل اسپلیتر زیر سپر، خروجی های هوا روی گلگیر جلو، داکت های فیبرکربنی در پشت چراغ عقب و دیفیوزر
به روزرسانی شده می شود. رینگ های فورج 19 اینچی در جلو و 20 اینچی در عقب هم در زیبایی لوتوس اورا نقش پررنگی ایفا می کند.

در کابین خودرو از پوشش آلکانترا استفاده شده اما دوخت چرمی به صورت سفارشی موجود است. به منظور کاهش وزن به میزان 22 کیلوگرم و چابکی بیش تر، لوتوس پکیج فیبرکربنی با قیمت 10 هزار دلار را به صورت جداگانه برای اورا درنظر گرفته است.

با افزودین این بسته، قسمت هایی همچون سقف، در صندوق عقب، سپر، دیفیوزر و قسمت دسترسی به گلگیر از مواد سبک تر ساخته خواهد شد. اگزوز تیتانیومی هم 10 کیلوگرم وزن خودرو را کاهش می دهد.

این کیت اگزوز سفارشی، 8 هزار دلار قیمت خواهد داشت. با درنظر گرفتن تمامی پکیج های کاهش وزن خودرو، وزن لوتوس اورا در بهترین حالت به 1408 کیلوگرم می رسد. لوتوس اورا در دو نسخه دو سرنشین یا 2+2 عرضه می شود که با توجه به ابعاد بدنه، به نظر می رسد در نسخه 2+2 فضای بسیار کمی در اختیار سرنشینان عقب باشد.

لوتوس اورا در حالت استاندارد از جعبه دنده 6 دنده دستی بهره می برد اما جعبه دنده 6 دنده اتوماتیک با قیمت 2700 دلار نیز قابل سفارش است. با بهره گیری از جعبه دنده اتوماتیک، قدرت خودرو به 450 اسب بخار افزایش می یابد اما شتاب گیری صفر تا 96 کیلومتر بر ساعت به 3.9 ثانیه و بیشینه سرعت به 280 کیلومتر بر ساعت کاهش می یابد.

 

0دیدگاه