مقالات خودرو

آئودی Q3 اسپرت بک رونمایی شد

پنج شنبه 10 مرداد 1398 ساعت 17:00

شرکت «آئودی» در پی جبران تاخیر ورود به بازار کراس اوورهای کوپه است و اکنون با معرفی مدل Q3 اسپرت بک، حضوری قدرتمند را در این کلاس تجربه خواهد کرد. کراس اوور جدید آئودی بر مبنای مدل Q3 ساخته شده است اما در نمای جلو باوجود جلوپنجره تیره و ورودی های هوای ذوزنقه ای، ظاهر اسپرت تری دارد.

به گزارش پایگاه خبری اسب بخار، کاپوت شیب دار و چراغ های LED ماتریکس هم از دیگر نکات جالب توجه نمای جلوی خودرو است. خط های به کاررفته از بالای چراغ های جلو، تا بالای درها و بالای گلگیر عقب ادامه پیدا می کند و به جذابیت خودرو می افزاید.

بدون تردید، مهم ترین تغییرات در آئودی Q3 اسپرت بک، سقف کوتاه شده و خطوط کشیده بدنه هستند. از دیگر تغییرهای مهم بدنه می توان به شیشه عقب کوچک، سپر عقب جدید به همراه دیفیوزر یکپارچه، خروجی های اگزوز نامرئی و بال عقب قرار گرفته در سقف اشاره کرد.

کابین خودرو تا حدود زیادی مشابه مدل Q3 است و دو نمایشگر 10.2 و 10.1 اینچی به ترتیب برای پشت آمپر دیجیتالی و سیستم سرگرمی درنظر گرفته شده است. درون خودرو شاهد تریم متالیک مشکی و نقره ای هستیم و دکمه ها برای دسترسی راحت تر، با زاویه به سمت راننده طراحی شده اند.

فضای بار در حالت عادی 530 لیتر گنجایش دارد اما این رقم با جمع شدن صندلی های عقب، به 1400 لیتر می رسد. آپشن هایی ازجمله نمایشگر 12.3 اینچی برای پشت آمپر دیجیتالی، بازشدن در صندوق با حرکت پا و صندلی های اسپرت با دوخت مخصوص رنگی به صورت سفارشی موجود است.

خریداران قادر به سفارش صندلی های مجهز به گرم کن و سیستم روشنایی با 30 رنگ مختلف خواهند بود. آئودی Q3 اسپرت بک در اروپا با دو پیشرانه مختلف عرضه می شود. پیشرانه 35 TDI S tronic 2 لیتری 4 سیلندر دیزل 148 اسب بخار قدرت و 340 نیوتن متر گشتاور دارد و با یک جعبه دنده 7 دنده دوکلاچه هماهنگ شده است.

انتقال قدرت در این مدل به چرخ های جلو انجام می گیرد. با این ویژگی های فنی، Q3 اسپرت بک در مدت زمان 9.3 ثانیه از حالت سکون به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت می رسد. سرعت نهایی هم در عدد 205 کیلومتر بر ساعت محدود می شود.

 

مدل 45 TFSI quattro s-tronic نیز موجود است که از پیشرانه 2 لیتری توربوشارژ 4 سیلندر با 227 اسب بخار قدرت و 350 نیوتن متر گشتاور بهره می برد. در این مدل هم از جعبه دنده 7 سرعته دو کلاچه استفاده شده است اما انتقال قدرت از طریق سیستم کواترو، به هر چهار چرخ انجام می گیرد.

به لطف قدرت و چسبندگی بیش تر، آئودی Q3 اسپرت بک با پیشرانه 227 اسب بخاری، در مدت زمان 6.5 ثانیه از حالت سکون به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت می رسد. بیشینه سرعت در این مدل هم به 233 اسب بخار افزایش یافته است. پس از معرفی رسمی، جعبه دنده دستی و پیشرانه های دیزلی و بنزینی جدید هم به فهرست انتخاب مشتریان اضافه خواهد شد.

همانند دیگر خودروهای جدید آئودی، Q3 اسپرت بک هم از سیستم های کمک راننده فراوانی بهره می برد. از ویژگی های استاندارد این خودرو می توان به سنسورهای تصادف در قسمت جلو، هشدار خروج از خط و هشدار تعویض خط اشاره کرد.

خریداران می توانند کروزکنترل فعال، راهنمای پارک، هشدار خروج از پارک و سیستم دوربین 360 درجه را هم سفارش بدهند. فروش آئودی Q3 اسپرت بک از پاییز امسال در اروپا آغاز می شود و قیمت مدل TDI S tronic 35 در آلمان، 40.200 یورو خواهد بود. قیمت درنظر گرفته شده برای مدل قدرتمند TFSI quattro S tronic 45 46.200 یورو است.

0دیدگاه