بررسی وضعیت قطعات و هزینه نگهداری هیوندای اکسنت

1398-05-08 مقالات خودرو
بررسی وضعیت قطعات و هزینه نگهداری هیوندای اکسنت

یکی از مزایای بزرگی که هیوندا اکسنت نسبت به سایر خودروهای خارجی در بازار ایران دارد این است که امکان استفاده از محصولات وطنی و داخلی برای آنها وجود دارد.
از طرف دیگر خدمات پس از فروش شرکت کرمان موتور یکی از بهترین خدمات در ایران است که شما را از امکانات کافی بهره مند می‌کند. پس اگر در مورد خرید هیوندای اکسنت نگران هستید با ما همراه باشید تا در این مطلب به بررسی وضعیت قطعات و هزینه نگهداری آن بپردازیم.
لازم به ذکر است که قیمت هیوندا اکسنت در بازار ایران بین 260 تا 300 میلیون تومان متغیر است و به همین دلیل انتظار داشته باشید که برخی از قطعات آن‌ها قیمت بالایی داشته باشند.

کلیاتی در مورد هیوندا اکسنت

هیوندا اکسنت یکی دیگر از خودروهایی است که در ابتدا به صورت یک خودروی وارداتی بود و پس از آن تبدیل به یک خودروی مونتاژی در ایران شد. خوشبختانه از لحاظ حجم موتور و سایر امکانات تغییر چندانی در این خودرو به وجود نیامد و کماکان با همان حجم 1591 سی‎سی به بازار ایران عرضه شد. اگرچه در برخی از امکانات و آپشن‏های جزئی تغییراتی در خودروهای مونتاژی دیده می‌شود، اما می‌توان ادعا کرد که در کیفیت ساخت آن افت چندانی وجود ندارد و ما کماکان با یک محصول خوب و با کیفیت مواجه هستیم.
دو نکته امیدوار کننده در خرید هیوندا اکسنت وجود دارد. در وهله اول شما برای تعویض روغن، برای تعویض لنت و تعویض شمع، برای بنزین خودرو و حتی برای لاستیک آن می‌توانید از محصول برندهای مختلف استفاده کنید و در مورد کارایی آن نگران نباشید. در ضمن شرکت کرمان موتور تقریبا در همه شهرهای ایران نمایندگی دارد و این دسترسی شما را به قطعات مختلف فراهم می‌کند. این نکته را هم به خاطر داشته باشید که خرید و فروش قطعات هیوندای اکسنت در سایت دیوار راهکار ارزان و بسیار سریعی است.

هزینه تعویض روغن‌های هیوندا اکسنت

یکی از هزینه‌های جاری شما، تعویض روغن‌های مختلف خودرو است. معمولا برای خودروهای شهر تهران توصیه می‌شود که هر هفت هزار کیلومتر و برای شهرستان‌های کوچکتر هر 10 هزار کیلومتر برای تعویض روغن موتور اقدام کنید. خوشبختانه برای تعویض روغن موتور شما می‌توانید از برندهایی مانند لوکینی، توتال، کاسترول و تاپ وان استفاده کنید. قیمت این روغن‌ها با یکدیگر متفاوت است که شما باید از هر لیتر 80 هزار تومان تا 150 هزار تومان باید بپردازید. برای تعویض روغن گیربکس هم شما به ازای هر لیتر بین 100 تا 150 هزار تومان و برای روغن‌هیدرولیک باید قیمتی بین 150 تا 200 هزار تومان در نظر بگیرید.

هزینه تعویض لاستیک

معمولا برای هیوندا اکسنت از لاستیک‌های سایز 14 اینچ و 15 اینچ استفاده می‌شود. این موضوع کار شما را برای انتخاب لاستیک خودرو راحت‌تر می‌کند و امکان استفاده از برندهایی مانند لاستیک بارز، لاستیک نکسن، لاستیک میشلن برندهای دیگری مانند کومهو را خواهید داشت. قیمت این لاستیک‌ها با یکدیگر متفاوت است و شما باید خود را برای بازه قیمتی 600 هزار تومان تا 3 میلیون تومان آماده کنید.

هزینه تعویض شمع و لنت ترمز

شمع و لنت ترمز دو مورد دیگر از مواد مصرفی هستند که معمولا در فواصل زمانی کوتاه باید برای تعویض آنها اقدام کنید. هزینه تعویض شمع  این خودروها با توجه به نوع شمع و برند آنها متفاوت است که شما برای یک شمع سوزنی ایریدیوم لیزری پایه بلند مبلغی در حدود 100 هزار تومان و برای شمع‌های پلاتینیومی باید در حدود 80 هزار تومان بپردازید. این در حالی است که قیمت لنت ترمز جلو 330 هزار تومان و قیمت لنت ترمز عقب دیسکی هم 310 هزار تومان است. راستی برای فیلتر روغن هم می‌توانید مبلغی بین 30 تا 100 هزار تومان در نظر بگیرید.

هزینه خرید قطعات تزئینی و بدنه

با توجه به قیمت هیوندای اکسنت شما باید خود را برای قیمت بالایی در قسمت‌های مختلف این خودرو آماده کنید. اگر راننده خوبی نباشید و دائما در حال برخورد به خودروهای دیگر باشید، تقریبا در حدود یک میلیون و 500 هزار تومان برای سپر خودرو، در حدود 800 هزار تومان برای آینه بغل، در حدود 750 هزار تومان برای دی لایت اکسنت، وزن در حدود پنج میلیون تومان برای سپر عقب هیوندا باید بپردازید. راستی مانیتور استفاده شده در این خودروها هم یک میلیون و 500 هزار تومان هزینه بردار است.
حالا این شما هستید که در بازار خرید و فروش هیوندا اکسنت باید گزینه مناسبی را انتخاب کنید و شرایطی را در نظر بگیرید که هزینه قطعات قرار است به رانندگی و مهارت شما بستگی داشته باشد

شما هم می‌توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.