مقالات خودرو

کیا اسپورتیج کوپه، پیشنهادی وسوسه انگیز به کره ای ها

کیا اسپورتیج کوپه، پیشنهادی وسوسه انگیز به کره ای ها
دوشنبه 06 مرداد 1398 ساعت 21:13

با افزایش گرایش مردم به شاسی بلندها و کراس اوورها، طراحان خودرو نیز در حال پیش روی و توسعه ایده های خود در این کلاس هستند. یکی از جدیدترین کلاس های باب شده در سال های اخیر، کلاس شاسی بلندهای کوپه است که طرف داران خاص خود را دارد. بله قبول داریم که شاید این یک آبروریزی برای دنیای پرافتخار کوپه ها باشد! اما از سویی، راهی بسیار مناسب برای پر کردن جیب خودروسازان و فریب مشتریان است!
اگرچه خودروسازان بزرگ کره ای همچون «هیوندای» و «کیا»، تاکنون تمایلی به تولید خودرو در این کلاس نشان نداده اند، اما طراحان و گرافیست های صنعتی دست به کار شدند تا رندری جدید از یک کراس اوور کوپه را خلق کنند. رندر نام برده مربوط به یک دستگاه «کیا اسپورتیج» آبی رنگ است که در نمای جلو، تغییرات اندکی به خود دیده است اما در نمای عقب، با افزایش شیب ستون سوم و اتصال سقف به در پنجم، فرمی کوپه مانند به خود گرفته است. شاید جالب ترین قسمت طراحی این رندر، باریک شدن پنجره های کناری ردیف عقب و تطبیق طراحی لچکی با فرم جدید ستون C باشد. اما به نمای عقب که می رسیم، می بینیم که چه گونه طراح با رعایت اصول طراحی شاسی بلندهای کوپه، ترکیبی چشم نواز از چهره همیشگی اسپورتیج و عناصر هاچ بک ها و کوپه ها را به وجود آورده است.
کیا اسپورتیج کوپه در این رندر، با الهام از مرسدس بنز GLC کوپه طراحی شده است. درواقع این طرح تخیلی به ما نشان می دهد که نسخه کوپه اسپورتیج در صورت تولید، تا چه حد می تواند جذاب و دوست داشتنی باشد. تا جایی که می توان ادعا کرد بسیاری از مشتریان کیا، برای پرداخت اضافه مبلغ نسبت به اسپورتیج استاندارد برای سوار شدن بر این کراس اوور کوپه دلربا، اعلام آمادگی خواهند کرد. کیا اسپورتیج در سال های اخیر همواره با رشد فروش مواجه بوده است. این رشد در بهار 2019 به بالاترین حد خود رسید. اگرچه طراحی و تولید نسخه کوپه اسپورتیج در دستور کار کیا قرار ندارد، اما در صورت عرضه می تواند به زنگ خطری جدی برای رقیب های آسیایی و اروپایی خود تبدیل شود، به گونه ای که می توان نزدیک ترین رقیب به آن را رنو آرکانا 2019 دانست.

 

0دیدگاه