مقالات خودرو

میتسوبیشی پاجرو اسپرت فیس لیفت مدل 2020 معرفی شد

میتسوبیشی پاجرو اسپرت فیس لیفت مدل 2020 معرفی شد
پنج شنبه 19 تیر 1399 ساعت 15:32

چندی پس از انتشار پیش نمایشی از «میتسوبیشی پاجرو اسپرت فیس لیفت 2020»، این خودرو اکنون به صورت رسمی در کشور تایلند معرفی شده است. این خودرو در خط تولید «میتسوبیشی» در تایلند ساخته می شود. بزرگ ترین تغییر در نمای جلوی شاسی بلند پاجرو که در کشور انگلستان با نام «شوگان اسپرت» و در دیگر بازارها با نام «مونترو اسپرت» شناخته می شود، استفاده از طراحی سپر دینامیکی میتسوبیشی است.

به پزارش پایگاه خبری اسب بخار، این نوع طراحی پیش تر در خودروهای مفهومی و شاسی بلند اکلیپس کراس هم دیده شده بود. ظاهر خودرو در مجموع به وانت تریتون شباهت دارد اما ظاهر سپر متفاوت است. کاپوت خودرو اکنون ارتفاع بیش تری دارد و طراحی چراغ های ریز LED درون چراغ های روز، متفاوت با گذشته است. به جز استفاده از بال عقب روی سقف، رینگ های جدید و تغییر در شکل سپر عقب، بقیه قسمت های خودرو دست نخورده باقی مانده است.

در قسمت کابین خودرو هم تغییراتی در راستای راحتی و کیفیت بیش تر انجام گرفته است. این تغییرات شامل کنسول میانی جدید، دستگیره های مزین شده با دوخت مخصوص، خروجی های سیستم تهویه هوا برای سرنشینان ردیف دوم و سوم و فضای جدید برای قرار گرفتن تجهیزات در کنسول میانی می شوند.

از نظر ویژگی های فناورانه، میتسوبیشی پاجرو فیس لیفت از دو صفحه نمایش 8 اینچی برای پشت آمپر دیجیتالی و سیستم سرگرمی بهره می برد. سیستم ورود بدون کلید خودرو هم اکنون قابلیت اتصال به گوشی هوشمند را دارد و در صندوق عقب با استفاده از ریموت باز و بسته می شود.

همانند پیکاپ تریتون، میتسوبیشی پاجرو اسپرت هم از سیستم های ایمنی همچون راهنمای تعویض خط و هشدار خروج از پارک بهره می برد. از نظر فنی، پاجرو اسپرت فیس لیفت بدون تغییر باقی مانده و همچنان از پیشرانه 2.4 لیتری MIVEC 4 سیلندر توربو دیزل بهره می برد.

این پیشرانه 178 اسب بخار قدرت و 430 نیوتن متر گشتاور تولید می کند. انتقال قدرت از طریق جعبه دنده 8 دنده اتوماتیک به تمامی چرخ ها انجام می گیرد. سیستم انتقال قدرت به چهار چرخ، اکنون از حالت آفرود بهره می برد که برای حرکت در مسیرهای خارج جاده ای طراحی شده است. پس از معرفی اولیه در کشور تایلند، میتسوبیشی پاجرو اسپرت فیس لیفت مدل 2020 در 90 کشور دیگر هم عرضه خواهد شد.

0دیدگاه