مقالات خودرو

مرسدس بنز CLA 45 شوتینگ بریک 2020 معرفی شد

مرسدس بنز CLA 45 شوتینگ بریک 2020 معرفی شد
شنبه 05 مرداد 1398 ساعت 19:08

تیم «مرسدس AMG» که این روزها پس از معرفی مدل های A45 و CLA 45 دوران خوشی را سپری می کند، اکنون مدل جدید CLA 45 شوتینگ بریک را معرفی کرده است. این دومین نسل از مدل خانوادگی شوتینگ بریک محسوب می شود که برپایه CLA 45 ساخته شده است.

به گزارش پایگاه خبری اسب بخار، شرکت «مرسدس بنز» این خودرو را به طور انحصاری برای بازار اروپا طراحی کرده است. نکته جالب این که مهندسان تیم AMG هرگز به دید یک خودروی خانوادگی به CLA 45 شوتینگ بریک نگاه نکرده اند و این خودرو را در اسپرت ترین حالت ممکن طراحی کرده اند. زیر کاپوت این خودرو، قوی ترین پیشرانه 4 سیلندر دنیا قرار گرفته که دست پرورده تیم AMG است.

پیشرانه این خودرو با کد M139، همان پیشرانه استفاده شده در مدل های A 45 و CLA 45 است که در دو انتخاب 387 اسب بخار یا 416 اسب بخار قدرت (مخصوص مدل S) عرضه می شود. انتقال قدرت توسط جعبه دنده 8 دنده دو کلاچه رباتیک، به تمامی چرخ ها انجام می گیرد.

این سیستم در خودروهای مرسدس بنز به 4Matic + معروف است. با بهره مندی از پیشرانه قدرتمند 4 سیلندر، مرسدس بنز CLA 45 شوتینگ بریک تنها در مدت زمان 4.1 ثانیه از حالت سکون به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت می رسد. این شتاب گیری برای مدل S به 4 ثانیه کاهش می یابد!

بیشینه سرعت به صورت الکترونیکی در 250 کیلومتر بر ساعت برای مدل معمولی و 270 کیلومتر بر ساعت برای مدل S محدود شده است. بنابراین خودروی خانوادگی CLA45 شوتینگ بریک هیچ مشکلی برای رساندن کودکان به مدرسه نخواهد داشت.

این خودرو آنقدر هیجان انگیز است که حتا حالت دریفت هم برای آن درنظر گرفته شده تا راننده بتواند در مسیر بازگشت به خانه کمی آدرنالین ترشح کند. با وجود این که ویژگی های فنی این خودرو بسیار قابل توجه است، طراحی CLA 45 شوتینگ بریک هم در نوع خود کم نظیر است.

ناصر طراحی مدل کوپه در مدل شوتینگ بریک هم دیده می شود. از جلوپنجره پان آمریکانا گرفته تا خروجی های اگزوز، همه چیز حالت اسپرت مدل کوپه را حفظ کرده است. سقف شیب دار خودرو هم ظاهر جذابی به بدنه بخشیده و فضای داخلی کابین را هم محدود نکرده است.

در فضای کابین خودرو، سنت مرسدس بنز در استفاده از سیستم MBUX و عناصر طراحی مخصوص AMG دیده می شود. در آخر مرسدس بنز CLA 45 شوتینگ بریک را می توان به عنوان بهترین انتخاب برای مسافرت های طولانی مدت و هیجان انگیز معرفی کرد. قیمت و تاریخ عرضه مرسدس بنز CLA 45 شوتینگ بریک 2020 به زودی اعلام می شود.

 

0دیدگاه