مقالات خودرو

معرفی فیس لیفت مزدا2 با تغییرات ظاهری جزئی و تکنولوژیهای بیشتر

معرفی فیس لیفت مزدا2 با تغییرات ظاهری جزئی و تکنولوژیهای بیشتر
شنبه 05 مرداد 1398 ساعت 18:06

نسل چهارم مزدا 2 حدود پنج سال است که در بازار حضور دارد و حالا فیس‌لیفت و به‌روزرسانی میان‌دوره‌ای خود را تجربه کرده است. این خودرو در ژاپن با نام دمیو عرضه می‌شد اما حالا مزدا هم‌زمان با معرفی نسخه فیس‌لیفت شده آن در ژاپن، نام دمیو را کنار گذاشته و هاچ‌بک ساب‌کامپکت خود را در بازار داخلی ژاپن هم با همان نام جهانی مزدا 2 ارائه کرده است. این در حالی است که به‌تازگی نسخه هاچ‌بک مزدا 2 با نام تویوتا یاریس برای بازار ایالات‌متحده معرفی شده است.

 

به گزارش پایگاه خبری پدال، تغییرات ظاهری مزدا دو مدل 2020 جزئی است اما این اتفاق بدی نیست زیرا این هاچ‌بک ژاپنی پیش از فیس‌لیفت هم یکی از شیک‌ترین خودروهای کلاس خود بود. مزدا سعی داشته با انجام تغییراتی، ظاهر خودرو را همچنان ساده اما لوکس جلوه دهد. در بخش جلویی این هاچ‌بک ساب‌کامپکت دماغه جدیدی با جلوپنجره بازنگری شده و چراغ‌های باریک دیده می‌شود که نمایی مشابه مدل‌های بزرگ‌تر مزدا سه و شش را ایجاد کرده است. در پایین نیز سپر جدید، ورودی‌های هوای تجدیدنظر شده و تریم کرومی بیشتر به چشم می‌خورد.

دیگر قسمت‌های مزدا دو مدل 2020 تا حد زیادی با نسخه قبلی یکسان است اما در عقب سپر اصلاح شده و پوشش پلاستیکی کمتری در آن دیده می‌شود. گرافیک داخلی جدید چراغ‌های عقب و تریم کرومی در سپر نیز از دیگر ویژگی‌های جدید این ماشین هستند. در داخل نیز تغییرات چندانی به چشم نمی‌خورد اما بااین‌حال صندلی‌ها جدید هستند و طرح‌های رنگی هم بروز شده‌اند. علاوه بر این، حالا آینه دید عقب تیره شونده خودکار، تنظیم شش جهته صندلی راننده و سیستم اطلاعاتی-سرگرمی Connect مزدا با قابلیت پشتیبانی از کارپلی و اندروید اتو هم برای خودرو قابل سفارش است.

مزدا ایمنی هاچ‌بک کوچک خود را هم ارتقاء داده و حالا تکنولوژیک‌تر از همیشه شده است زیرا برای آن چراغ‌های جلوی LED تطبیقی، سیستم دید 360 درجه، کروز کنترل تطبیقی با قابلیت توقف و حرکت، سیستم تشخیص ترافیک و سیستم حفظ حرکت میان خطوط در نظر گرفته شده است. در همین حال، گرم‌کن غربیلک فرمان و کروز کنترل راداری هم برای خودرو قابل سفارش است. به‌منظور بهبود کیفیت سواری و افزایش سکوت نیز سیستم تعلیق اصلاح و به متریال عایق صدا اضافه شده است.

مزدا دو مدل 2020 در بازار داخلی ژاپن با دو موتور مختلف شامل 1.5 لیتری بنزینی با 110 اسب بخار قدرت و 140 نیوتن متر گشتاور و 1.5 لیتری دیزلی با 105 اسب بخار قدرت و 250 نیوتن متر گشتاور عرضه می‌شود که نیروی هردوی آن‌ها توسط یک گیربکس شش سرعته دستی منتقل می‌شود و حتی در تیپ‌های بالایی سامانه چهارچرخ محرک هم برای آن قابل سفارش خواهد بود. علاوه بر این، برای موتور بنزینی امکان سفارش سیستم بازیابی انرژی ترمز i-Eloop هم وجود دارد.

در اروپا اما مزدا دو با یک پیشرانه 1.5 لیتری بنزینی در دو سطح قدرت 75 یا 90 اسب بخار صرفا به‌صورت دیفرانسیل جلو عرضه می‌شود اما برای انتقال نیرو غیر از گیربکس شش سرعته دستی، برای نسخه قوی‌تر یک نمونه شش سرعته اتوماتیک هم قابل سفارش است. فروش مزدا دو مدل 2020 در ژاپن از 12 سپتامبر با قیمت 1,544,400 ین (14,300 دلار) آغاز می‌شود اما اروپایی‌ها برای خرید آن باید تا پاییز آینده یعنی اوایل سال 2020 صبر کنند.

 

0دیدگاه