اینستاگرام نمایندگی فروش 1732 کرمان موتور

شرایط جدید پیش‌فروش خودرو اعلام شد

1399-06-27 اخبار خودرو
شرایط جدید پیش‌فروش خودرو اعلام شد

طبق اعلام وزارت صمت شرایط فروش خودرو را تغییر خواهد کرد و راهکارهای جدیدی را برای کنترل قیمت خودروها در بازار آزاد اتخاذ خواهد شد. در چند روز اخیر همچنان شاهد هستیم که بهای خودروها در بازار آزاد افزایش پیدا کرده و ساختار کنترلی ثابتی برای آن وجود ندارد.

با اعلام سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت، بازه زمانی پرداخت وجوه ثبت‌نام خودرو به 5 روز تغییر کرده است و همچنین شرط پلاک فعال خانواده حذف و فقط پلاک شخص ثبت نامی نباید فعال باشد،به اجرا در می‌آیذ.

آن طور که جعفر سرقینی عنوان کرده، قرار است تا پایان سال 150 هزار دستگاه خودرو از مسیر فروش فوق‌العاده عرضه شود.

سرپرست وزارت صمت در آخرین اظهارات خود گفته است که برای کنترل قیمت‌ها در بازار آزاد، افزایش فروش‌های فوق‌العاده بهترین راه است و عملا پیش‌ فروش‌های مدت‌دار تاثیری بر نیاز بازار ندارد. سرقینی اضافه کرده است مصوبه ای را برای خودروسازان در نظر گرفته شده است که ماهانه 25 هزار خودرو را با شرایط فروش فوق‌العاده و فوری عرضه کنند. به گفته او در شش ماه اول سال 99، تنها 50 هزار خودرو به شیوه فروش فوق‌العاده عرضه شده‌اند و در جهت کنترل بازار باید ظرفیت فروش‌های فوری افزایش پیدا کند.

با توجه به مصوبه‌های جدید، مشتریان باید 10 درصد بهای خودرو را در هنگام ثبت‌نام اولیه در حساب خود داشته باشند و تا زمان قرعه‌کشی، این مبلغ در حساب افراد مسدود خواهد بود. همچنین دستگاه‌های نظارتی سعی دارند از ابتدای مهر 99، خودروهای فروش رفته فوق العاده با قوانین سخت گیرانه‌تری به دست خریداران برسد.

شما هم می‌توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.