اخبار خودرو

بنز برنامهای برای توسعه بنزینیها ندارد

بنز برنامهای برای توسعه بنزینیها ندارد
سه شنبه 02 مهر 1398 ساعت 09:35

شرکت خودروسازی دایملر آلمان به تازگی اعلام کرده است به منظور گسترش خط تولید خودروهای پاک، برقی و دوستدار محیط زیست، فعلا برنامه‌ای برای توسعه خودروهای آلاینده بنزینی و دیزلی ندارد.

به گزارش دنیای اقتصاد شرکت خودروسازی دایملر آلمان به تازگی اعلام کرده است که در حال حاضر برنامه جدیدی برای توسعه خط تولید خودروهای آلاینده بنزینی و دیزلی ندارد و تصمیم گرفته است که به‌جای آن، خط تولید خودروهای برقی، پاک و دوستدار محیط زیست را گسترش داده و محصولات جدیدی را معرفی و عرضه کند که در کاهش آلودگی هوا و حفاظت از محیط زیست تاثیرگذار خواهند بود.

بنابراین بسیاری از شرکت‌های خودروسازی در جهان عزم خود را برای تولید انبوه خودروهای برقی جزم کرده و از برنامه‌های خود به این منظور رونمایی کرده‌اند. دایملر، شرکت مادر مرسدس بنز، که بدون شک یکی از پیشگام‌ترین شرکت‌های خودروسازی در جهان به شمار می‌رود، در گزارش‌های پیشین نیز از سرمایه‌گذاری چندمیلیارد دلاری خود در بخش توسعه خودروهای الکتریکی خبر داده بود.

براساس گزارش وب‌سایت thedriven، انتشار این خبر بازتاب‌های رسانه‌ای گسترده و متعددی داشت به‌گونه‌ای که موجب شد ایلان ماسک، موسس و مدیرعامل شرکت آمریکایی تسلاموتورز به‌عنوان یکی از تولیدکنندگان نوظهور و پیشگام خودروهای برقی در جهان یک پیام تبریک و قدردانی خطاب به مدیرعامل و مقامات شرکت دایملر آلمان در صفحه توییتری خود منتشر و در آن از تصمیم و اقدام این خودروساز مشهور و بزرگ سپاسگزاری کند. وی در این پیام نوشته بود: آینده از آن خودروهای برقی است، به دایملر تبریک می‌گوییم. به عقیده کارشناسان و تحلیلگران فعال در صنعت خودرو، این به آن معناست که دایملر از بخش‌های بزرگ و سودآور شرکت خود همچون Daimler Trucks، Mercedes-Benz Vans و Daimler Buses که در سال 2018 میلادی درآمدی معادل 167.4 میلیارد یورو را برای آن به ارمغان آورده است، می‌خواهد صرف‌نظر کند و به جای آن روی توسعه و تولید خودروهای جایگزین غیر‌آلاینده یعنی وسایل نقلیه برقی و الکتریکی تمرکز کند و نقش خود را در حفظ محیط زیست و کاهش آلودگی هوا و جو زمین ایفا کند.

0دیدگاه