اخبار خودرو

جک T8 برقی آماده عرضه به بازار شد

جک T8 برقی آماده عرضه به بازار شد
شنبه 30 شهریور 1398 ساعت 15:47

کمپانی جک برنامه دارد تا از چند ماه دیگر، نمونه برقی T8 را به عنوان یک پیکاپ دو کابین به بازارهای هدف عرضه کند. بر اساس اطلاعات منتشر شده در رسانه های چینی و برزیلی، عرضه اولیه جک T6 برقی در آمریکای جنوبی آغاز می شود.

جک T8 برقی با کد iEV330P معرفی شده و در کنار سه خودروی برقی دیگر این خودروساز چینی، آماده عرضه در بازارهای هدف آسیایی و آمریکای جنوبی است. T8 برقی به عنوان یک خودروی کار و تجاری و پیکاپ دو کابین قابلیت پیمایش 330 کیلومتر مسافت را با هر بار شارژ کامل باتری ها دارد. این پیکاپ برقی به باتری 67 کیلووات ساعتی مجهز است و می تواند در حالت شارژ سریع، 80 درصد ظرفیت باتری را در کمتر از 30 دقیقه پر نماید.
بر اساس اطلاعات منتشر شده، جک T8 برقی قیمت پایه حدود 32 هزار دلار را خواهد داشت و قرار است تا قابلیت های جدیدی نیز برای این پیکاپ برقی چینی در نظر گرفته شود.

چندی پیش شرکت کرمان موتور اعلام کرد که برنامه عرضه نمونه بنزینی جک T8 را دارد. این خودرو قرار است تا در نسخه توربو بنزینی وارد خط تولید کرمان موتور شود. جک T8 بنزینی می تواند با فناوری توربو شارژ توان 190 اسب بخار را با گشتاور 290 نیوتن متر در اختیار داشته باشد. در این خودرو بنزینی با فعال شدن سامانه توربو، شاهد هستیم که گشتاور حداکثری در دور موتور 1800 تا 4000rpm قابل بهره برداری است. در حال حاضر شرکت کرمان موتور برنامه دارد تا نمونه بنزینی جک T8 را به بازار ایران عرضه کند. از سویی فعلا این پیکاپ چینی تنها با جعبه دنده 6 سرعته دستی عرضه می شود و کمپانی جک اعلام کرده که بزودی نمونه اتوماتیک این خودرو را هم معرفی می کند.

در نمونه فول آپشن جک T8 امکاناتی نظیر دو کیسه هوا، تریم داخلی چرم مصنوعی، کروز کنترل، نمایشگر لمسب اندروید، آینه های تاشو برقی، استارت دکمه ای، سیستم تهویه دستی الکتریکی، دوربین 360 درجه، سنسور نور، چراغ روشنایی روز، رادار خطی، سیستم کنترل پایداری، سامانه شروع حرکت در سربالایی، تنظیم برقی نوع انتقال قدرت در سه حالت 2H-4H-4L، قفل الکتریکی دیفرانسیل عقب و… مجهز است. البته احتمال دارد که کرمان موتور جک T8 بازار ایران را بدون رادار خطی و دوربین 360 درجه سفارش گذاری کند.
آن طور که خبرها حاکی از آن است، جک T8 بنزینی قرار است تا با قیمتی فراتر از 230 میلیون تومان توسط کرمان موتور به بازار کشور عرضه شود. اما بدیهی است که در شرایط فعلی برنامه ای برای حضور نمونه برقی این خودرو در بازار ایران وجود ندارد.

0دیدگاه