اخبار خودرو

عوارض آزادراههای تهران - پردیس، اندیمشک خرم آباد و پس از آن آزاد راه تهران – اصفهان گران شد

عوارض آزادراههای تهران - پردیس، اندیمشک خرم آباد و پس از آن آزاد راه تهران – اصفهان گران شد
سه شنبه 05 شهریور 1398 ساعت 11:53

مدیرعامل شرکت آزادراه تهران – پردیس گفت: نرخ تردد در این آزادراه در راستای اجرای ماده 34 آیین نامه اجرایی قانون احداث پروژه‌های عمرانی بخش راه و ترابری 500 تومان افزایش یافت.

به گزارش ایرنا ، سعید غفوری اظهار کرد: این افزایش نرخ طی دستورالعمل افزایش نرخ برای عوارضی‌های کل کشور ابلاغ شده است و افزایش نرخ اعلام شده در این آزاد راه از اول شهریور ماه اعمال می‌شود.

مدیرعامل آزاد راه تهران و پردیس با اشاره به مخالفت خود با افزایش نرخ عوارض این آزاد راه خاطر نشان کرد: افزایش نرخ عوارض آزادراه بر اساس سیاست وزارت راه و شهرسازی و به منظور تسریع در پرداخت بدهی‌های سرمایه‌گذاران بخش خصوصی برای تمامی آزادراه‌های کشور سالیانه اعمال می‌شود که سال گذشته در این آزاد راه افزایش نرخ نداشتیم.

غفوری گفت: افزایش نرخ آزاد راه از اردیبهشت ماه سال 98 به ما ابلاغ شده بود و ما پس از گذشت چند ماه این افزایش را اعمال می‌کنیم.

گفتنی است بر اساس این ابلاغیه از این پس مبلغ پرداختی برای سواری 5 هزار تومان، وانت 6 هزارتومان، مینی بوس 5500 تومان، کامیونت 8500 تومان، اتوبوس 10 هزار تومان، کامیون دو محور 9 هزار تومان، کامیون 3 محور 11 هزار تومان و تریلی 12 هزار و 500 تومان خواهد بود.

شهرستان پردیس با 250 هزار نفر جمعیت در شرق پایتخت قرار دارد.

در پی این گزارش، پس از اعلام افزایش قیمت عوارض آزادراه تهران – پردیس و اندیمشک – خرم آباد، بر اساس گزارش های مردمی، از اول شهریور 1398 مبلغ عوارض مسیر تهران تا اصفهان و اصفهان به تهران افزایش پیدا کرده است.

افزایش قیمت عوارض این مسیر 1000 تومان اعلام شده و در مقاطع مختلف این آزادراه، این تغییر بها نیز دیده می شود. آن طور که مشخص است، از ابتدای شهریور امسال مجوز افزایش قیمت عوارض های آزادراهی صادر شده و در حال حاضر، در تمام این دسته از مسیرها این افزایش بها اعمال شده است. نکته قابل توجه این که افزایش قیمت های اعلام شده برای نخستین بار توسط گزارش های مردمی در اختیار رسانه ها قرار گرفته، این در حالی است که نهادهای مسئول، فهرست کامل این افزایش قیمت ها را در روزهای گذشته منتشر کرده اند.
از یکم شهریور 98 اعمال این افزایش قیمت ها، در برخی محورها اعتراض رانندگان را در پی داشته است. البته این اعتراض ها به درگیری منجر نشده و نارضایتی عمومی نیز به شکل نمادین مانند بوق های دست جمعی رانندگان در عوارضی اندیمشک و… دیده شده است.

در بحث‌‌ پیرامون این مطلب شرکت کنید!

0دیدگاه