اخبار خودرو

خطوط ایست در همه مناطق تهران اصلاح میشود

خطوط ایست در همه مناطق تهران اصلاح میشود
پنج شنبه 31 مرداد 1398 ساعت 18:00

مدیرکل حمل‌ونقل عمومی و امور مناطق شهرداری تهران با اشاره به اصلاح خطوط ایست در سطح مناطق 22گانه گفت: تقاطع‌های فاقد یا بدون کیفیت خط ایست سبب تضییع حقوق شهروندان و اعمال جریمه توسط دوربین‌های ثبت تخلف می‌شوند.

به گزارش فارس ، سیدحسین حسینی‌نژاد درباره اصلاح خطوط ایست در معابر تهران اظهارداشت: با توجه به تضییع حقوق شهروندان در اعمال جریمه دوربین‌های ثبت تخلف عبور از خط ایست در تقاطع‌های فاقد یا بدون کیفیت خط ایست، نسبت به اصلاح و تجدید‌ خطوط ایست در 45 تقاطع و در سطح مناطق 22گانه شهرداری تهران اقدام شد.

وی با اشاره به این‌که خط کشی‌های ترافیکی در معابر شهری به منظور سهولت در آمدوشد در شهر از یک سو و ارتقای ایمنی در رفت و آمدهای شهری از سوی دیگر از اهمیت ویژه‌ای برخودار هستند گفت: به همین نسبت، اجرا، نگهداری و به‌سازی آن‌ها نیز حائز اهمیت است.

مدیر کل امور مناطق معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران با بیان این‌که خط‌کشی خیابان‌ها و بزرگراه‌ها به منظور هدایت خودروها به حرکت بین خطوط و رعایت حقوق عابران در گذرگاه‌های عابر پیاده، نقش مهمی در هدایت رفت و آمد و کاهش ترافیک دارد تصریح کرد: خطوط سفید عابر پیاده، خط قرمز قانون برای عموم شهروندان اعم از سواره‌ها و پیاده است.

وی گفت:خط‌کشی‌ها از چنان درجه‌ای از اهمیت برخوردارند که مدیریت شهری از آن به عنوان زبان هدایت و نماد نظم و انضباط در شهر یاد می‌کند، از این‌رو توجه به خطوط ایست و خط‌کشی عابر پیاده مورد توجه است.

حسینی‌نژاد افزود: مواد مصرفی در خط کشی‌های ترافیکی شامل رنگ‌های سرد، گرم، دو یا سه جزیی، آستر، دانه‌های شیشه‌ای و مواد ضد لغزش است و ‌ الزامات و مشخصاتی دارند که هنگام اجرای خط‌کشی باید مورد توجه قرار گیرند.

1دیدگاه
 • Helen1350

  Helen1350 (مهمان)

  1398-06-03
  سلام تهران من نصب نمیشه وتو سایت هم که میری میگه دسترسی امکان پذیر نیست
  به همین دلیل من از محدوده طرح گذر کردم وبا مشخصات پلاک که به سامانه دادم 49 هزار برام جریمه اومده
  چرا سامانه های ثبت تخلف این قد فعال ولی ثبت نام این قد مشکل داره این تضییع حقوق شهر وندی نیست واقعا؟