اخبار خودرو

خطوط ایست در همه مناطق تهران اصلاح میشود

خطوط ایست در همه مناطق تهران اصلاح میشود
پنج شنبه 31 مرداد 1398 ساعت 14:00

مدیرکل حمل‌ونقل عمومی و امور مناطق شهرداری تهران با اشاره به اصلاح خطوط ایست در سطح مناطق 22گانه گفت: تقاطع‌های فاقد یا بدون کیفیت خط ایست سبب تضییع حقوق شهروندان و اعمال جریمه توسط دوربین‌های ثبت تخلف می‌شوند.

به گزارش فارس ، سیدحسین حسینی‌نژاد درباره اصلاح خطوط ایست در معابر تهران اظهارداشت: با توجه به تضییع حقوق شهروندان در اعمال جریمه دوربین‌های ثبت تخلف عبور از خط ایست در تقاطع‌های فاقد یا بدون کیفیت خط ایست، نسبت به اصلاح و تجدید‌ خطوط ایست در 45 تقاطع و در سطح مناطق 22گانه شهرداری تهران اقدام شد.

وی با اشاره به این‌که خط کشی‌های ترافیکی در معابر شهری به منظور سهولت در آمدوشد در شهر از یک سو و ارتقای ایمنی در رفت و آمدهای شهری از سوی دیگر از اهمیت ویژه‌ای برخودار هستند گفت: به همین نسبت، اجرا، نگهداری و به‌سازی آن‌ها نیز حائز اهمیت است.

مدیر کل امور مناطق معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران با بیان این‌که خط‌کشی خیابان‌ها و بزرگراه‌ها به منظور هدایت خودروها به حرکت بین خطوط و رعایت حقوق عابران در گذرگاه‌های عابر پیاده، نقش مهمی در هدایت رفت و آمد و کاهش ترافیک دارد تصریح کرد: خطوط سفید عابر پیاده، خط قرمز قانون برای عموم شهروندان اعم از سواره‌ها و پیاده است.

وی گفت:خط‌کشی‌ها از چنان درجه‌ای از اهمیت برخوردارند که مدیریت شهری از آن به عنوان زبان هدایت و نماد نظم و انضباط در شهر یاد می‌کند، از این‌رو توجه به خطوط ایست و خط‌کشی عابر پیاده مورد توجه است.

حسینی‌نژاد افزود: مواد مصرفی در خط کشی‌های ترافیکی شامل رنگ‌های سرد، گرم، دو یا سه جزیی، آستر، دانه‌های شیشه‌ای و مواد ضد لغزش است و ‌ الزامات و مشخصاتی دارند که هنگام اجرای خط‌کشی باید مورد توجه قرار گیرند.

در بحث‌‌ پیرامون این مطلب شرکت کنید!

1دیدگاه