اخبار خودرو

بوگاتی «چنتودیه چی» رونمایی شد

یکشنبه 27 مرداد 1398 ساعت 07:05

کمپانی بوگاتی به تازگی جدیدترین سوپر اسپرت خود را به بازار جهانی معرفی کرده و همچنان قرار است تا به تولید محدود محصولاتش ادامه دهد.

بوگاتی «چنتودیه چی» (Centodieci)، یک سوپر اسپرت و یا بهتر بگوییم یک ابر خودرو از این خودروساز فرانسوی است. کمپانی بوگاتی تنها تیراژ 10 دستگاه را برای سنتودیه چی در نظر گرفته بود و حال خبرها حاکی از آن است که تمام خودروهای مورد نظر به فروش رسیده اند و مبلغ 9 میلیون دلار برای هر کدام از چنتودیه چی ها پرداخت گردیده است.
به گفته مدیران کمپانی بوگاتی این سوپر اسپرت جدید به یادبود مدل EB110 و صد و دهمین سالگرد تاسیس کمپانی معرفی شده است. جالب است بدانید که این خودروساز فرانسوی (که البته مالکیت آن نیز به گروه فولکس واگن آلمان تعلق دارد) نام ایتالیایی را برای خودروی جدیدش در نظر گرفته است. چنتودیه چی یا به عبارتی سنتودیه چی، در زبان ایتالیایی به معنی «صد و ده» است و این مسئله نشان می دهد که علاوه بر رعایت برخی جزئیات EB110 در این خودروی 2019، نام آن هم تا حدی حفظ شده است.
بوگاتی چنتودیه چی به همان پیشرانه 8 لیتری 16 سیلندر W معروف این خودروساز مجهز است و با ارتقای ایجاد شده، توانش به 1600 اسب بخار در دور 7000RPM رسیده است. چنتودیه چی می تواند در 24 ثانیه از صفر به 100 کیلومتر بر ساعت برسد و برای رسیدن از صفر به 200 کیلومتر بر ساعت تنها به 61 ثانیه زمان نیاز دارد. همچنین 131 ثانیه طول می کشد که بوگاتی چنتودیه چی از حالت سکون به سرعت 300 کیلومتر بر ساعت برسد. مهندسان بوگاتی سرعت این ابر خودروی جدید را در مرز 380 کیلومتر بر ساعت محدود کرده اند. اما مشخص است که این خودرو می تواند مانند شیرون سرعتی فراتر از 400 کیلومتر بر ساعت را تجربه کند.

 

0دیدگاه