اخبار خودرو

سوپرا 2020 دنده ای ساخته می شود، اما نه توسط تویوتا!

شنبه 26 مرداد 1398 ساعت 11:42

به گزارش پایگاه خبری اسب بخار، «تویوتا سوپرا 2020» خودرویی پر شتاب است. سازنده ژاپنی آن مدعی است که این کوپه اسپرت در کم تر از 4 ثانیه، صفر تا 100 کیلومتر بر ساعت را پر می کند.

نکته قابل توجه در سوپرا، قدرت 335 اسب بخاری پیشرانه این خودرو است. این عددی است که از سوی شرکت تویوتا اعلام شده است. اما اندازه گیری های انجام شده توسط تست های داینو جهانی، اعدادی بالاتر از عدد اعلامی سازنده را گزارش داده اند. قدرت زیاد گزینه ای مهم در چالاکی سوپرا است اما نیمه دیگر ماجرا به جعبه دنده 8 سرعته ZF باز می گردد.

چه دوست داشته باشید چه نداشته باشید، جعبه دنده اتوماتیک دو کلاچه سریع تر از یک انسان دنده ها را شیفت می دهد. شاید به همین دلیل باشد که تویوتا بارها عدم عرضه سوپرا با جعبه دنده دستی را تایید کرده است. یک مپانی تیونینگ جوان که ممکن است برخی با آن آشنایی داشته باشند، همان شرکتی که در ماه ژوئن اقدام به رونمایی از محصولات فراری با جعبه دنده دستی کرد، به تازگی به سراغ سوپرا آمده است. به گزارش “Carbuzz”، این تیونر از مدت ها پیش در حال آزمایش جعبه دنده دستی بر روی سوپرا است. این به آن معناست که آن ها به خوبی بر روی هماهنگی این گیربکس دنده ای با موتور 30 لیتری خطی 6 سیلندر ساخت ب ام و، کار کرده اند.

پروژه سوپرا دنده ای در این شرکت تگزاسی به نظر می آید که از نظر فنی با مفهومی سوپرا GR Racing اشتراکاتی داشته باشد. این اتفاق را می توان خبری خوش برای منتقدان نسل جدید سوپرا دانست. اما هنوز هم بسیاری از طرفداران سنتی تویوتا، ذات مشترک سوپرا 2020 با نسل جدید Z4 را دوست ندارند! حال در ادامه باید دید که این تیونر جوان چه گونه می خواهد بر سر مبادله جعبه دنده های اتوماتیک باز شده از روی سوپراها با کمپانی تویوتا، همکاری کند. از زمان معرفی سوپرا جدید، تویوتا بارها از توسعه مداوم این پروژه صحبت کرده است. فارغ از هر گونه بحث های انتقادی، سوپرا 2020 را می توان خودرویی با پرفورمنس قوی نامید که اکنون نسخه دنده ای آن برای آن دسته از کسانی که علاقه به راندن خودرو با 3 پدال دارند هم در حال تولید است.

0دیدگاه