اخبار خودرو

احتمال حضور «ولوو S90» در جاده های کشور

دوشنبه 20 مرداد 1398 ساعت 21:30

به گزارش پایگاه خبری اسب بخار،  با ادامه دار بودن فرایند ترخیص خودروهای مانده در گمرک، احتمال دارد که تعداد بسیاری محدودی ولوو S90 نیز موفق به دریافت پلاک ملی شوند.

شرکت «داتیس خودرو» که در نمایشگاه خودرو تهران 96، خود را به عنوان نماینده «هیکو اسپورتیو» معرفی کرده بود، در آن زمان ولوو S90 را به عنوان لوکس ترین سدان سوئدی به بازار کشور معرفی کرد. اما ممنوعیت واردات خودرو باعث شد تا هیچگاه این سدان ولوو پا به بازار کشور نگذارد. حال برخی تصاویر خبر از این می دهد که گویا 5 دستگاه ولوو S90 در یکی از گمرک ها حضور دارد و مالکیت این خودروها به شرکت داتیس خودرو مرتبط است. همچنین برخی منابع خبری می گویند که این شرکت، چند ماه پیش قیمتی را برای فروش این 5 دستگاه اعلام کرده بود و می خواست تا با آغاز ترخیص ولووهای S90، سریعا خودروها را به مشتریان تحویل دهد.

آن طور که از تصاویر مشخص است، تمام نمونه های واردشده از ولوو S90 جز نمونه های هیکو اسپورتیو هستند و بدیهی است که ذات اسپرت بیشتری در آن ها دیده خواهد شد. از سویی مدارک موجود خبر از این می دهند که 4 دستگاه S90 نسخه T5 و یک دستگاه نیز T6 در گمرک خاک می خورند. اما نکته مهم این است که ولووهای S90 موجود در گمرک، در شرایط نامناسبی نگهداری شده اند و مدت زیادی را در این وضعیت سپری کرده اند. همچنین حضور تعداد انگشت شمار از این سدان لوکس سوئدی در کشور، عاملی است که در آینده نزدیک این محصول ولوو هم با خدمات پس از فروش نه چندان گسترده و شاید نامناسب رو به رو شود.

اما آن طور که برخی منابع خبری می گویند، شرکت داتیس خودرو برنامه دارد تا سریعا این خودروها را ترخیص کند و گویا با توجه به شرایط روز، بهایی بیش از 3 میلیارد تومان را برای آن ها انتخاب کرده است. این در حالی است که لیست قیمت قدیمی ولووهای S90 (مربوط به اواخر پاییز 1397) قیمتی کمتر از 2 میلیارد و 200 میلیون تومان را برای این خودروها نشان می دهد.
حال باید منتظر باشیم و ببینیم که آیا 5 دستگاه ولوو S90 بالاخره بعد از ماه ها خاک خوردن در گمرک، پا به جاده های کشور می گذارند یا خیر؟
طبق اطلاعات موجود در وبسایت رسمی ولوو و هیکو اسپورتیو، ولوو S90 نسخه T5 به پیشرانه دو لیتری توربو 246 تا 251 اسب بخار مجهز است و گشتاور 350 نیوتن متر را تولید می کند. این قدرت از طریق جعبه دنده 8 سرعته اتوماتیک آیسین ژاپن به چرخ های جلوی S90 منتقل می شود و در صورت سفارش گذاری از جانب مشتری، امکان نصب سامانه دو دیفرانسیل AWD نیز بر روی این خودرو وجود دارد.
نسخه T6 ولوو S90 که تنها یک دستگاه از آن در گمرک حضور دارد، به پیشرانه دو لیتری توربو و سوپرشارژ مجهز است و 316 اسب بخار را با گشتاور 400 نیوتن متر تولید می کند. توان این نسخه هم از طریق جعبه دنده 8 سرعته اتوماتیک آیسین به چرخ ها منتقل می شود و T6 تنها در نسخه دو دیفرانسیل AWD قابل سفارش گذاری است. ولوو S90 سری T6 می تواند شتاب صفر تا 100 کیلومتر بر ساعت را در 59 ثانیه ثبت نماید. این در حالی است که نسخه T5 این ویژگی حرکتی را در 68 ثانیه دارد.

 

1دیدگاه
 • مجید

  مجید (مهمان)

  1398-06-26
  این شرکت انهمه ولوو در گمرک دارد ترخیص نمیکند تا مشتریان پول خود را بگیرند بعد خودرو ها را با قیمت بسیار بالا میفروشد این همه سازمان حمایت وزارت صمت و ارگان های دیگر هم فقط تماشا میکنند
  شرکت ایر تویا هم همینطور نمایندگی سانگ یانگ و فولکس هم همینطور شرکت ستاره ایران(بنز) ان که دیگر نگو
  یک نفر به مسوواین بگوید