اخبار خودرو

خودروهای دوج، دارنده بیش ترین آمار سرقت در آمریکا!

خودروهای دوج، دارنده بیش ترین آمار سرقت در آمریکا!
سه شنبه 15 مرداد 1398 ساعت 19:02

به گزارش سازمان HLDI و به نقل از پایگاه خبری اسب بخار، بیش ترین آمار سرقت خودرو در آمریکا به خودروهای دوج چارجر و چلنجر مجهز به پیشرانه همی تعلق دارد. تعداد خودروهای سرقت شده دوج در آمریکا، بیش از 5 برابر میانگین خودروهای سرقت شده مدل 2016 تا 2018 است.
«مت مور» رئیس سازمان HLDI، عقیده دارد:
مدل هایی که خطر بیش تری آن ها را تهدید می کند، خودروهایی با قدرت و قیمت بالا و پیکاپ ها هستند. استفاده از تجهیزات ایمنی بهتر در تمامی خودروها راه حلی برای این موضوع است.

دوج چارجر سدان با پیشرانه همی در صدر فهرست خودروهای به سرقت رفته قرار دارد. پس از آن، دوج چلنجر هلکت با اختلافی اندک در رده دوم قرار گرفته است. اینفینیتی Q50 در کمال تعجب در رتبه سوم قرار دارد و مدل QX80 اینفینیتی هم در رده چهارم جای گرفته است.

پس از این خودروها، وانت GMC Sierra Crew Cab در جایگاه پنجم ایستاده است. در انتهای فهرست خودروهای به سرقت رفته، مدل های ب ام و سری 3 و تسلا مدل S و مدل X، کم ترین میزان سرقت را تجربه کرده اند.

به گزارش سازمان HLDI، بیش تر خودروهای الکتریکی به منظور شارژ کردن باتری ها، یا در گاراژ و یا در نزدیکی خانه ها پارک می شوند، همین موضوع در کاهش آمار سرقت این خودروها تاثیر مثبت داشته است. دو خودروی دیگر در فهرست 5 خودرو با کم ترین آمار سرقت، شورولت Equinox و بیوک آنکور هستند.

 

0دیدگاه