اخبار خودرو

سایه خالکوبی بر روی گواهینامه رانندگی

سایه خالکوبی بر روی گواهینامه رانندگی
پنج شنبه 10 مرداد 1398 ساعت 15:04

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی همدان از اعمال قوانین سختگیرانه برای صدور گواهینامه افراد دارای آثار تتو، خالکوبی و خودزنی بر روی بدن خبر داد.

به گزارش ایرنا، سرهنگ علی فکری روز چهارشنبه در شورای هماهنگی ترافیک استان همدان بیان کرد: پیش از برگزاری آزمون کتبی راهنمایی و رانندگی سلامت روانی افراد متقاضی گواهینامه بررسی می شود.

وی اضافه کرد: بنابراین تا مچ دست افراد متقاضی گواهینامه رصد شده و در صورت روئیت آثار خالکوبی، تتو و خود زنی، فرد را برای بررسی وضعیت روانی به بهداری انتظامی همدان معرفی کرده و در صورت تایید بهداری، اجازه شرکت در آزمون به فرد داده می شود.

رئیس پلیس راهور همدان تاکید کرد: اعمال قوانین سختگیرانه توسط پلیس موجب کاهش حدود 50 درصدی صدور گواهینامه شده به گونه ای که چهار ماهه سال گذشته 28 هزار و 839 جلد گواهینامه صادر شد که امسال این آمار به 14 هزار 270 جلد کاهش یافته است.

سرهنگ فکری ادامه داد: همچنین برگزاری تمامی آزمون های دریافت گواهینامه از آموزشکاه به راهور منتقل شده است و این آزمون ها به صورت سختگیرانه صورت می گیرد.

وی اظهار داشت: از سال های 95 تا 97 حدود 224 تن در سوانح رانندگی درون شهری استان همدان جان باختند که 122 تن معادل 56 درصد جانباختگان عابران بودند و این آمار با وجود کاهش سوانح، 6 درصد از میانگین کشوری بالاتر است.رئیس پلیس راهور استان همدان اضافه کرد: میزان متوفیان سوانح رانندگی درون شهری این استان در حوزه موتورسواران و خودرو سواران از میانگین کشوری کمتر است.

سرهنگ فکری ادامه داد: در سه ساله 95 تا 97 حدود 62.5 درصد مصدومان سوانح درون شهری کشور در بیمارستان ها جان خود را از دست دادند که این آمار در همدان 72.5 درصد ثبت شده است.وی یادآوری کرد: 310 هزار و 51 برگ جریمه برای افراد متخلف صادر شده است و بیش از چهار هزار و 167 دستگاه خودروهای دارای تخلف به پارکینگ منتقل شدند.

رئیس پلیس راهور استان همدان افزود: در زمینه کنترل سرعت 49 هزار و 293 مورد اعمال قانون سال گذشته صورت گرفته است که چهار ماهه امسال 22 هزار و 805 مورد اعمال قانون به ویژه توسط دوربین ها ثبت و اعمال قانون صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه 111 راننده متخلف از امر رانندگی منع شدند اظهار داشت: بیش از 70 نقطه حادثه خیز در ایام نوروز 98 شناسایی شدند که 50 درصد رفع شد و انتظار است که بازه زمانی برای رفع دیگر نقاط موجود تعریف شود.

سرهنگ فکری اظهار داشت: برابر ماده 23 با پیش بینی و اختصاص اعتبار ، 27 دوربین برای کل استان تهیه شد که 10 دستگاه آن متعلق به مرکز استان بود از این 27 دستگاه دوربین پنچ دستگاه فعال هستند و مابقی در انبارها دپو شده است.

وی تاکید کرد: به منظور رعایت حقوق شهروندی از شهرداری انتظار می رود زمین هایی برای ساخت ایستگاه پلیس راهور در بلوار ارم و شهرک شهید مدنی اختصاص دهند تا در زمستان و تابستان شهروندان به جای قرار گرفتن در فضای روباز برای گرفتن خدمات از کانکس ها، در فضای مسقف با امکانات رفاهی حضور یابند.

در بحث‌‌ پیرامون این مطلب شرکت کنید!

0دیدگاه