اخبار خودرو

جریمه پارک حاشیهای هوشمند چقدر است؟

جریمه پارک حاشیهای هوشمند چقدر است؟
چهارشنبه 09 مرداد 1398 ساعت 11:40

معاون اجرایی معانت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران میزان جریمه نپرداختن هزینه پارک حاشیه‌ای و مناطقی که در نوبت اجرای طرح هستند را اعلام کرد.

به گزارش تسنیم ، سرلک درباره وضعیت اجرای پارک حاشیه هوشمند در منطقه دو شهر تهران، اظهار کرد: برای اجرای این طرح ابتدا بخشی از خیابان‌های منطقه دو را انتخاب کردیم و بعد از بررسی روند کار آن را به کل منطقه دو تعمیم دادیم.
وی افزود: براین اساس تا یک ماه و نیم آینده کل این منطقه به سیستم پارک حاشیه‌ای هوشمند مجهز خواهد شد البته منظور از کل منطقه این نیست که درباره همه خیابان‌ها به این شکل عمل می‌شود؛ چراکه طبق دستورالعمل قانونی نمی‌توانیم هر معبر و خیابانی را به صورت پارک حاشیه‌ای مدیریت کنیم.

معاون اجرایی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران تصریح کرد: طبق تبصره یک ماده 15 قانون رسیدگی به تخلفات، اعمال پارک حاشیه‌ای باید سه شرط داشته باشد که یکی از آنها مربوط به عرضه و تقاضای تردد خودروها، دیگری نوع خیابان‌ها و شریانی بودن آنها و شرط بعدی میزان ساختمان‌های اداری و تجاری موجود در خیابان‌ها است.

سرلک ادامه داد: در حال حاضر 85 معبر در منطقه دو شامل این طرح شده که حدود 14 هزار و 100 فضای پارک می‌شود. در این راستا شهر تهران به 5 پهنه تقسیم شده و قرار است طی دو ماه آینده مناطق 6، 7، 11 و 12 برای پیوستن به این طرح وارد مزایده شوند چرا که عملا دغدغه ما محدوده مرکزی شهر است.

وی با بیان اینکه برنامه ما این است که تا سال آینده پروژه را در کل شهر به سرانجام برسانیم، گفت: بازخورد اجرای طرح در منطقه دو مثبت بوده است؛ ما به دنبال مدیریت توقف خودروها در سطح شهر هستیم که تاکنون این امر موجب شده مردم به دنبال استفاده‌های کوتاه مدت از معابر باشند و شیوه استفاده خود را از معابر اصلاح کنند.

معاون اجرایی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با اشاره به اینکه مبلغی که به عنوان هزینه پارک از شهروندان دریافت می‌شود مربوط به مصوبه سال 93 شورای شهر تهران است، خاطرنشان کرد: بعد از پارک یک خودرو در حاشیه خیابان به مالک آن پیامکی ارسال و اعلام می‌شود که شما در چه معبری خودروی خود را پارک کرد‌ه‌اید و در سامانه تهران من ثبت‌نام کرده‌اید یا خیر.

سرلک افزود: چنانچه مالک خودرو در سامانه ثبت نام نکرده باشد این موضوع در پیامک به مالک یادآوری می‌شود و اگر طی یک ماه حساب خود را شارژ نکرده یا نسبت به ثبت نام در سامانه اقدام نکند، اعمال قانون و توسط پلیس جریمه می‌شود. میزان جریمه بین 20 تا 40 هزار تومان است و این رقم به معبر انتخاب شده برای پارک خودرو بستگی دارد به عنوان مثال هزینه توقف در نقاط مطلقا ممنوع 40 هزار تومان است.

0دیدگاه