اخبار خودرو

تویوتا پریوس پلاگین هیبریدی 2019 به روزرسانی شد

تویوتا پریوس پلاگین هیبریدی 2019 به روزرسانی شد
دوشنبه 06 مرداد 1398 ساعت 20:58

«تویوتا پریوس پلاگین هیبریدی» در مدل 2019 به روزرسانی شده و با حفظ ویژگی های کلی، از برخی تجهیزات جدید بهره می برد. بزرگ ترین تغییر پریوس به روزرسانی شده، اضافه شدن یک صندلی به قسمت عقب است که ظرفیت سرنشینان را از 4 نفر به 5 نفر افزایش می دهد. به گفته شرکت «تویوتا»، صندلی جدید همانند گذشته راحتی مناسبی دارد.

به گزارش پایگاه حبری اسب بخار، دیگر تغییرات مهم تویوتا پریوس پلاگین هیبریدی، رنگ مشکی متالیک بدنه و رینگ های 17 اینچی آلومینیومی سفارشی است. درون کابین، تریم سفید رنگ جای خود را به رنگ تیره داده است. دیگر قسمت های پریوس PHEV بدون تغییر باقی مانده و میانگین مصرف سوخت در 1.3 لیتر به ازای 100 کیلومتر و آلایندگی دی اکسید کربن آن به عدد 28 گرم بر کیلومتر می رسد.

شعاع مسافتی در حالت تمام الکتریکی به بیش از 45 کیلومتر می رسد و سرعت در حالت استفاده از باتری های الکتریکی، به 135 کیلومتر بر ساعت می رسد. از تغییرات فناورانه پریوس هیبریدی می توان به استفاده از پمپ حرارتی اشاره کرد که خلاف دیگر خودروها که از پیشرانه یا هیترها حرارت می گیرند، از هوای گرم بیرون استفاده می کند.

افزون بر این، حالت گرم نگه داشتن باتری ها نیز به کار رفته تا بسته باتری ها در دمای مناسبی کار کند. در این حالت، هوای سرد بیرون هنگامی که خودرو در حالت بدون آلایندگی کار کند، به باتری ها صدمه نخواهد زد.

یکی دیگر از آپشن های جالب پریوس PHEV، پنل خورشیدی آپشنال است که می تواند تا 5 کیلومتر به شعاع مسافتی خودرو اضافه کند.

 

0دیدگاه