اخبار خودرو

سامانه اعلام رادیویی سرعت غیرمجاز (RDS) بهره برداری شد

سامانه اعلام رادیویی سرعت غیرمجاز  (RDS) بهره برداری شد
پنج شنبه 03 مرداد 1398 ساعت 06:56

رمانده راهنمایی و رانندگی(راهور) کشور با بیان اینکه سامانه هوشمند هشدار جاده ای (RDS) راه اندازی شد افزود: این سامانه به رانندگانی که در حال رانندگی به رادیو خودرو خود گوش می‌کنند سرعت غیرمجاز را هشدار می‌دهد.

به گزارش ایرنا ، سردار سید کمال هادیانفر در مراسم افتتاح استودیو پلیس پایتخت با اشاره به اینکه دو حوزه انضباط ترافیکی و تصادفات از دغدغه‌های مهم پلیس راهور است اظهار داشت: 17 هزار نفر در سال گذشته جان خود را در تصادفات جاده‌ای از دست داده و 365 هزار نفر نیز معلول شده‌اند و این عدد مورد قبول نیست.

وی با بیان اینکه آمار کشته شدگان تصادفات جاده‌ای از سال 85 تا سال 96 بیش از 28 هزار نفر در سال بود اما اکنون به 17 هزار نفر کاهش یافته است افزود: عدد 17 هزار جان باخته در تصادفات رانندگی بسیار زیاد است باید تلاش کنیم که کمتر شود.

فرمانده پلیس راهور کل کشور با بیان اینکه گذشته از 33 دستگاه اجرایی که در کشور نقش جدی در این حوزه دارند افزود: باید همه ارگان‌ها ماموریت خود را به نحو احسن انجام دهند و آحاد جامعه نیز نقش جدی دارد.

وی گفت: امروزه 27 درصد از جانباختگان تصادفات رانندگی عابرین پیاده و 8 درصد کودکان هستند.

هادیانفر با بیان اینکه یکی از دغدغه‌های مقام معظم رهبری همین مسئله تصادفات است اظهار داشت: در سه ماهه اخیر امسال بیش از یک هزار نفر جان خود را از دست داده‌اند وسیزده هزار نفر نیز معلول شدند.

توصیه میکنیم حتما نسبت به فعالسازی سیستم RDS رادیو خودروی خود اقدام کنید تا کمتر جریمه شوید. 

0دیدگاه