اخبار خودرو

نصب 109 سامانه جدید پلاک خوان

نصب 109 سامانه جدید پلاک خوان
یکشنبه 23 تیر 1398 ساعت 07:58

مدیر واحد ساماندهی محدوده‌ها و طرح‌های ترافیکی از نصب 109 سامانه جدید پلاک‌خوان در محدوده کنترل آلودگی هوا خبر داد

به گزارش پایگاه خبری اسب بخار، «عمار سعیدیان‌فر» گفت: به منظور توسعه سیستم هوشمند، 500 متر کابل فیبر نوری، 1500 متر کابل شبکه و همچنین 4000 متر کابل برق برای راه‌اندازی دوربین‌ها در معابر کنترل آلودگی هوا اضافه شده است.

وی افزود: همچنین با توجه به نیاز به پوشش همه معابر ورودی و خروجی محدوده کنترل آلودگی هوا، 109 سامانه جدید پلاک‌خوان شامل دوربین تشخیص خودکار پلاک در محور‌های محدوده کنترل آلودگی هوا نصب و زیرساخت‌ها به‌طور کامل برای اجرای طرح آماده شده است.

وی بابیان اینکه تاکنون یک‌میلیون و هفت‌صد هزار نفر از شهروندان در سامانه تهران من ثبت‌نام کرده‌اند، تصریح کرد: شرط استفاده از 20 روز تردد رایگان در محدوده کنترل آلودگی هوا، ثبت‌نام در سامانه «تهران من» است و افرادی که در تیرماه در محدوده کنترل آلودگی هوا تردد کرده‌اند، تا پایان تیرماه فرصت دارند در سامانه «تهران من» ثبت‌نام کنند.

سعیدیان‌فر ادامه داد: هفته پیش به همه مالکان خودرو‌های پلاک تهران پیامکی مبنی بر اطلاع‌رسانی ثبت‌نام در سامانه «تهران من» ارسال‌شده است. افرادی که در گذشته در سامانه «تهران من» خودروی خود را ثبت‌نام کرده اند، نیازی به ثبت‌نام ندارند.

مدیر واحد ساماندهی محدوده‌ها و طرح‌های ترافیکی اظهار داشت: در حساب شهروندی شهروندان در سامانه «تهران من» قسمتی ایجاد و آمار تردد رایگان افراد در هر فصل در محدوده کنترل آلودگی هوا به نمایش درآمده است که شهروندان می‌توانند سفرهایشان را در هر فصل بهتر مدیریت کنند.

سعیدیان‌فر گفت: مبلغی به نام جریمه فرسودگی از شهروندان دریافت نمی‌شود و برخی مطالب نادرست شاید مربوط به ماده 43 قانون مالیات بر ارزش‌افزوده باشد که عنوان کرده است خودرو‌های بالای 10 سال عمر، افزایش 10 درصدی در عوارض سالانه خود خواهند داشت که این ماده قانونی ارتباطی به عوارض دریافتی تردد در محدوده‌های کنترل آلودگی هوا و طرح ترافیک ندارد.

مدیر واحد ساماندهی محدوده‌ها و طرح‌های ترافیکی خاطرنشان کرد: پس از آغاز طرح کنترل آلودگی هوا، شاهد کاهش ترافیک در معابر خارج و داخل محدوده هستیم و این کاهش حجم ترافیک در ساعات اوج عصر اندکی بیشتر از ساعات اوج صبح است. همچنین پنجشنبه‌ها که طرح کنترل آلودگی هوا از ساعت 6:30 تا 13 اجرا می‌شود شاهد نظم و ساماندهی ترافیکی بهتری در محدوده مرکزی و معابر اطراف و ورودی آن‌ها هستیم که فضای مطلوب‌تری برای استفاده شهروندان تهرانی از مناطق مرکزی ایجاد کرده است.

0دیدگاه