اخبار خودرو

شناسایی پلاکهای مخدوش در محدوده طرح ترافیک

شناسایی پلاکهای مخدوش در محدوده طرح ترافیک
دوشنبه 17 تیر 1398 ساعت 16:30

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران از شناسایی خودروهایی که برای تردد در محدوده طرح ترافیک پلاک خود را می‌پوشانند ،خبر داد.

به گزارش ایسنا، محسن پورسید آقایی در حاشیه‌ جلسه‌ علنی شورای شهر تهران در مورد موفقیت‌های اجرایی طرح ترافیک جدید با بیان این که تنها دو هفته از اجرای طرح ترافیک جدید و حذف طرح زوج و فرد گذشته است، گفت: در مقاطع صبح، عصر و طول روز نسبت به اندازه‌گیری وضعیت ترافیک معابر همچنین میزان ورود خودروها اقدام کردیم و مطالعات نشان داده است که در برخی از ساعات عصر ترافیک حتی تا 40 درصد کاهش یافته است و مجموعا خیابان‌ها خلوت‌تر شده و بر همین اساس متوسط سرعت خودروها افزایش یافته‌اند.

وی با اشاره به اینکه تاکنون یک میلیون و 600 هزار خودرو اطلاعات خود را در سامانه تهران من ثبت کرده‌اند،اظهارکرد: بیش از 70 هزار نفر از ساکنان محدوده نیز برای استفاده از تخفیف اطلاعاتشان را در سامانه ثبت کرده‌اند.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در پاسخ به این موضوع که از آنجایی که روزها در تابستان بلندتر و به دلیل گرما تردد کمتر است و بر همین اساس مقایسه شما مبنی بر کاهش تردد در طرح ترافیک جدید درست نیست، گفت: ما این دو هفته را نسبت به دو هفته مشابه سال قبل مقایسه کردیم و بر همین اساس می‌گوییم که وضعیت ترافیک با اجرای طرح جدید بهتر یافته است.

وی در مورد اجرای طرح پارک حاشیه‌ای در منطقه 2 به‌صورت پایلوت با بیان اینکه اجرای این طرح دارای مصوبه شورای شهر است،اظهارکرد: در گذشته پارکبان‌ها با هر نرخی که دلشان می‌خواست فضای پارک حاشیه‌ای را در اختیار افراد قرار می‌دادند که مشکلاتی را ایجاد می‌کرد اما حالا با کنترل هوشمند پارک حاشیه‌ای این تنش‌ها و مشکلات حل می‌شود.

پورسیدآقایی افزود: در نیم ساعت اول هزینه توقف رایگان است. افرادی که به‌صورت دائمی می‌خواهند خودرویشان را در پاک حاشیه‌ای متوقف کنند، نرخ به‌صورت تصاعدی افزایش می‌یابد.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در مورد پوشاندن پلاک توسط خودروهایی که قصد ورود به محدوده اجرای طرح را دارند، گفت: نمی‌دانم بر چه اساسی رانندگان تصور می‌کنند که پلاک آن‌ها که پوشانده شده است توسط دوربین‌ها خوانده نمی‌شود؟ سال گذشته 3000 خودرویی که اقدام به پوشاندن پلاک کرده بودند، شناسایی شدند و آن‌ها را به پلیس راهور معرفی کردیم.

وی اضافه کرد: روش‌های مختلفی برای خواندن پلاک‌های پوشانده شده است. در گذشته تنها در مبادی ورودی دوربین وجود داشت، به همین دلیل افراد پلاک خود را در همان مقطع می‌پوشاندند اما حالا نه تنها در مبادی ورودی بلکه در مبادی خروجی، در کل سطح محدوده طرح همچنین در سطح شهر دوربین‌های زیادی داریم که با استفاده از آن‌ها به‌راحتی می‌توان پلاک خودروها را شناسایی کرد. پس دلیلی برای پوشاندن نیست.

0دیدگاه