اخبار خودرو

احتمال ایجاد حلقه سوم ترافیکی در تهران

احتمال ایجاد حلقه سوم ترافیکی در تهران
شنبه 15 تیر 1398 ساعت 15:55

نژادبهرام گفت: به گفته برخی کارشناسان تهران به حلقه سوم ترافیکی نیاز دارد و برخی هم معتقدند همین دو حلقه کافی است، اما باید خودروهای خارج این دو حلقه را ساماندهی کنیم.

به گزارش باشگاه خبرنگاران و به نقل از پایگاه خبری اسب بخار، زهرا نژاد بهرام عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه شهرهای بزرگ دنیا یک حلقه مرکزی دارند که از ورود خودروهای بزرگ جلوگیری می‌کنند، اظهار کرد: در برخی از شهرها یک حلقه سوم ترافیکی هم وجود دارد، تا وضعیت ترافیکی بهتر کنترل شود.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا تهران هم نیازمند حلقه سوم ترافیکی است یا خیر؟، افزود: به گفته برخی کارشناسان تهران به حلقه سوم ترافیکی نیاز دارد و برخی هم معتقدند همین دو حلقه کافی است، اما باید خودروهای خارج این دو حلقه را ساماندهی کنیم.

بیشتر بخوانید: هدف شهرداری از اجرای طرح ترافیک جدید مالی نیست/ تهران راهی جز کاهش خودروهای شخصی ندارد.

عضو شورای شهر تهران با تاکید بر اینکه طرح ترافیک جدید توسط شورای ترافیک تصویب شده و شورای شهر فقط وظیفه نرخ گذاری دارد، تصریح کرد: برداشت شخصی من این است که پس از اجرای طرح ترافیک جدید، ترافیک شهر تهران روان‌تر شد، البته این نظر شخصی است که هنوز ارزیابی فنی نشده است.

نژادبهرام با بیان اینکه حداکثر عمر استفاده از خودرو در بیشتر کشورها 10 سال است، گفت: حمل و نقل عمومی باید جایگزین خودروهای شخصی شود.

0دیدگاه