اخبار خودرو

تست جاده ای مدل جدید هیوندای i10

تست جاده ای مدل جدید هیوندای i10
چهارشنبه 22 خرداد 1398 ساعت 14:50

کمپانی هیوندای کره جنوبی، به تازگی نسل جدید i10 را برای انجام برخی تست ها به صورت استتار شده به جاده های مختلف آورده است.

به گزارش پایگاه خبری اسب بخار، هیوندای i10 کوچکترین محصول این خودروساز کره ای شناخته می شود و از نظر بسیاری اصول ساخت با کیا پیکانتو برابر است و به عنوان یک هاچبک شهری شناخته می شود. این خودرو تا به امروز با دو نسل خود وارد بازار جهانی شده و حال کمپانی هیوندای برنامه دارد تا نسل سوم این خودرو را به بازار عرضه کند. برخی خبرهای حاکی از آن است که همچنان از نظر ساختار فنی، هیوندای نمونه های مختلفی از i10 را عرضه خواهد کرد و برای همین، تفاوت قیمت میان نسخه های گوناگون آن فاحش خواهد بود.
بر اساس آنچه که از تصاویر مشخص است، نسل جدید هیوندای i10 در بحث طراحی به متفاوت از نمونه های قبلی است و کاملا با سبک جدید طراحی این خودروساز کره ای تطبیق پیدا کرده است. اما با توجه به محدودیت تصاویر نمی توان به صورت قطعی گفت که آیا کمپانی هیوندای، سبک جدید کابین های خود را به داخل i10 نسل سوم آورده است یا خیر؟

هیوندای i10 2020هیوندای i10هیوندای i10


آنچه که در حال حاضر به عنوان پیشرانه جدید کیا پیکانتو، برادر هیوندای i10، معرفی شده است، یک لیتر حجم دارد و با فناوری توربو 100 اسب بخار را با گشتاور 172 نیوتن متر تولید می کند. با وجود اینکه در سیستم انتقال قدرت این دو خودروی همسان، به روز رسانی انجام شده است، اما همچنان جعبه دنده 4 سرعته AT مسئولیت انتقال قدرت را به چرخ های جلو دارد.
هیوندای i10 نسل دوم خودرویی است که در سال های 1395 و 1396 در خط تولید کرمان موتور به روش SKD منتشر شد و با تیراژ کمتر از 1500 دستگاه در اختیار مشتریان ایرانی قرار گرفت. بدیهی است که اگر سد تحریم ها در سر راه خودروسازی کشور نبود، هیوندای نسل جدید i10 را برای تولید به خط تولید ایران می فرستاد.

پایگاه خبری اسب بخار

منبع: Motor1

0دیدگاه