اینستاگرام نمایندگی فروش 1732 کرمان موتور

اولین تست درایو خودروهای هیوندای توسط اصحاب رسانه

1397-10-14 ویدیو خودرو

شرکت کرمان موتور به عنوان نماینده رسمی شرکت هیوندای کره جنوبی در ایران اقدام به واردات و مونتاژ برخی از محصولات این برند خودروسازی در کشور می کند.
کرمان موتور از قدیم تاکنون روابط نسبتا خوبی را با هیوندای داشته و ثمر بخشی این رابطه را می توان مونتاژ دو محصول با کیفیت آوانته و ورنا مثال زد.
حال پس از وقفه ای کوتاه مجددا این شرکت سکان هیوندای را در ایران به دست گرفته و سعی دارد با دستی پر به مصاف سایر رقبا برود.
کرمان موتور در ماه های گذشته اقدام به برگزاری نخستین تست درایو برای کارشناسان خودرویی و اصحاب رسانه نمود و این امکان را فراهم ساخت تا محصولات جدیدش به چالش کشیده شوند.
خودروهای اکسنت، النترا و توسان محصولاتی هستند که کرمان موتور با واردات و مونتاژ آن ها در داخل کشور، جای پای هیوندای در ایران را محکم تر از قبل کرد.

اولین تست درایو خودروهای هیوندای توسط اصحاب رسانهاولین تست درایو خودروهای هیوندای توسط اصحاب رسانهاولین تست درایو خودروهای هیوندای توسط اصحاب رسانهاولین تست درایو خودروهای هیوندای توسط اصحاب رسانه

هیوندای اکسنت که در رده سدان های نسبتا جمع و جور قرار می گیرد، از یک پیشرانه 4 سیلندر 1.6 لیتری بهره می برد که قادر است حداکثر قدرت 122 اسب بخار و حداکثر گشتاور 155 نیوتن متر را به تولید برساند. این پیشرانه به یک جعبه دنده 4 سرعته خودکار متصل بوده که به وسیله آن نیروی تولیدی اش را به چرخ های جلو منتقل می کند.
هیوندای اکسنت از امکاناتی چون صفحه نمایشگر 7 اینچی مجهز به جی پی اس، کامپیوتر سفری، ESP، سنسور نور و …. بهره می برد.
پس از اکسنت، النترا به عنوان برادر بزرگتر این سدان جمع و جور در سبد محصولات کرمان موتور نقش ایفا می کند. این سدان نسبتا لوکس کره ای از یک پیشرانه 4 سیلندر 2.0 لیتری بهره می برد که قادر است حداکثر قدرت 152 اسب بخار را با اتصال بر جعبه دنده 6 سرعته خودکار تیپ ترونیک به چرخ های جلو منتقل کند.

 

اولین تست درایو خودروهای هیوندای توسط اصحاب رسانهاولین تست درایو خودروهای هیوندای توسط اصحاب رسانهاولین تست درایو خودروهای هیوندای توسط اصحاب رسانهاولین تست درایو خودروهای هیوندای توسط اصحاب رسانه

هیوندای النترا نسبت به برادر کوچکترش “اکسنت” با دستی پر ظاهر شده و لیستی بلند بالا از امکانات ایمنی و رفاهی نظیر کیسه هوای جلو و جانبی، رادار نقطه کور، سنسور پارک عقب و جلو، نمایشگر مولتی مدیا مجهز به دوربین عقب،صندلی های چرمی و …. را ارائه می دهد.
هیوندای توسان که سابقه ای نسبتا طولانی در بازار ایران داشته، حال قرار است بزودی توسط کرمان موتور در ایران مونتاژ گردد و با اعمال داخلی سازی قیمت آن برای مصرف کننده ایرانی به مراتب از نمونه وارداتی کمتر خواهد شد.
این کراس اوور جمع و جور ساخت هیوندای با اتکا بر پیشرانه 2.0 لیتری اش، توانایی تولید حداکثر قدرت 153 اسب بخار و حداکثر گشتاور 192 نیوتن متر را داراست. توسان نیز همانند النترا از جعبه دنده 6 سرعته خودکار تیپ ترونیک بهره می برد.
این کراس اوور خوشنام کره ای به امکاناتی چون سقف پانوراما، سنسور نور، کروز کنترل، سنسور پارک، سیستم ترمز کمکی، سیستم مدیریت پایداری و … مجهز است.

اولین تست درایو خودروهای هیوندای توسط اصحاب رسانهاولین تست درایو خودروهای هیوندای توسط اصحاب رسانه

 

نویسنده: مهدی درفشی

 

شما هم می‌توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.