روغن موتور

روغن موتور

یکشنبه 09 تیر 1398 ساعت 23:04

سیستم روغنکاری موتور یکی از مهمترین بخش های خودرو می باشد که با هدایت جریان روغن به بخش های داخلی موتور به عبارتی جریان خون را به داخل قلب خودرو پمپاژ می کند . روغن موتور که عضو اصلی این سیستم می باشد وظیفه کاهش فرسایش ، خنک کاری ، تمیز کاری و رسوب زدائی و ... قطعات داخلی موتور را به عهده دارد . روغن موتورهای استاندارد امروزی با توجه به شرایط محیطی که خودرو در آن استفاده می شود تولید و توصیه می گردد که بتواند در تمامی شرایط محیطی و کاری خودرو خواص خود را حفظ و از آسیب به موتور خودرو ( قلب تپنده خودرو ) جلوگیری کند . اهمیت کنترل منظم و تعویض به موقع روغن موتور در بازه های زمانی و یا کیلومتر های توصیه شده در خدمات پس از فروش جهت افزایش عمر وسیله نقلیه بسیار بالا می باشد .

لذا جهت کنترل سطح روغن می توانید قبل از استارت صبحگاهی خودرو و یا زمانی که خودرو حداقل 10 دقیقه خاموش بوده با کنترل سطح روغن روی گیج مربوطه در داخل موتور از وجود مقدار مناسب روغن مطلع شوید . توجه داشته باشید که در صورتیکه روغن روی گیج بین حداکثر و حداقل ( Max – Min ) قرار داشت سطح روغن مناسب می باشد .
توجه !! در صورتیکه در هنگام روشن بودن موتور خودرو چراغ اخطار روغن روشن شد بلافاصله خودرو را با احتیاط در محل مناسبی متوقف کنید ، موتور خودرو را خاموش و با امداد خودروی کرمان موتور تماس حاصل کنید .
 

کاربران گرامی با عضویت در سایت می توانند براحتی به ثبت نظرات، پیشنهادات و انتقادات اقدام نمایند.

0دیدگاه
در بحث‌‌ پیرامون این مطلب شرکت کنید!